Strona głównaKsiążkiMilena Wójtowicz, Z tobą będzie inaczej (2022)

Ostatnio opublikowane

Milena Wójtowicz, Z tobą będzie inaczej (2022)

Co jakiś czas mam romans z komedią kryminalną i okazało się, że właśnie październik czytelniczo zamknęłam książką z tego gatunku. Mowa o książce Z tobą będzie inaczej autorstwa Mileny Wójtowicz.

Z tobą będzie inaczej to moje pierwsze spotkanie z twórczością Mileny Wójtowicz i zapewne będą kolejne, ponieważ samo zakończenie tej książki sprawia, że czekam na ciąg dalszy, który ma nastąpić. W ogóle tego się nie robi czytelnikowi! Nie można tak kończyć książki i kazać mu czekać na kolejną część. Okazuje się, że o zbrodni można opowiadać z lekkością i humorem, ale tylko w przypadku, gdy stanowi ona tło opowieści. Niemniej podczas lektury bawiłam się świetnie, a więc polecam Wam tę historię na poprawę humoru w zbliżające się jesienne wieczory. Komedia kryminalna rządzi się swoimi prawami i zdaję sobie sprawę, że nie jest to gatunek, który każdemu się spodoba, jednak od czasu do czasu lubię sięgnąć i zanurzyć się w czasem dosyć irracjonalny świat bohaterów.

Celina Nowacka ma dosyć swojego związku, a raczej pewnego rodzaju stagnacji i rutyny, który się w niego wkradł. W dodatku od znajomych ciągle słyszy, że mają kolegę, który idealnie, by do niej pasował. Pech chciał, że Jan Zbenda, bo o nim ciągle jej wspominają, ma narzeczoną. Po czasie okazuje się, że została ona zamordowana. Podejrzenie pada na Celinę, która miałaby dokonać tego w akcie zazdrości, z kolei ona podejrzewa Jana. I tak oto kobieta decyduje się sama sprawdzić, czy faktycznie można być dla kogoś idealnie stworzonym i czy przypadkiem wspominany Jan faktycznie nie zamordował swojej narzeczonej.

Z tobą będzie inaczej to opowieść z serii, co by było gdyby, w przypadku, kiedy zdecydujemy się to gdyby przetestować. To pełna uroku, zabawnych dialogów i sytuacji historia, która świetnie nadaje się na scenariusz filmowy. O przyjaźni, poszukiwaniu miłości, braniu życia w swoje ręce, a wszystko to z morderstwem w tle. Bawiłam się przednio, więc i Wam polecam! A ja czekam już na kontynuację!

Marta Mrowiec
Marta Mrowiec
Czyta, pisze, biega, chodzi po górach, ogląda mecze i słucha rapu. Nietypowo typowa kobieta.

Komentarze

Najczęściej czytane