Strona głównaBrak kategoriiPucio, czyli propozycja dla najmłodszych

Ostatnio opublikowane

Pucio, czyli propozycja dla najmłodszych

Jako mama rocznego dziecka szukam ciekawych zabaw i próbuję różnych rzeczy z moim małym człowiekiem. Z chęcią skorzystałam z propozycji współpracy od Wydawnictwa Nasza Księgarnia związanej z nowymi układankami od Pucia.

Muszę przyznać, że Pucio u nas sprawdził się od samego początku. Mały człowiek bardzo chętnie podsuwa mi do oglądania książeczki o Puciu i chętnie słucha, jak mu opowiadam, co widzę na obrazkach. Do tych układanek podszedł, jak na roczne dziecko przystało, czyli póki co najlepszą zabawą jest wykładanie kart z pudełka, wkładanie je do środka i tak… cały czas. Poza tym opowiadam mu, co znajduje się na poszczególnych obrazkach i wymyślam do tego przeróżne historie. Oczywiste jest, że na razie nie rozumie on ciągów przyczynowo-skutkowych, ale z czasem zapewne będziemy powoli dopasowywać obrazki do siebie.

Zestaw składa się z 36 kart, z których można ułożyć 12 historyjek. Naszym zadaniem jest dopasowanie kart do siebie i stworzenie mini opowieści. Do zestawu dołączona jest instrukcja z podpowiedziami dla rodziców, jak pomóc swoim pociechom w zabawie i nauce. Karty są sztywne, dlatego śmiało można je dać już młodszym dzieciom. Jeśli szukacie czegoś na prezent to Pucio sprawdzi się idealnie. To zabawka dla całkiem małych, ale też i nieco starszych dzieci, a powiem Wam, że i rodzice nieźle się bawią wymyślając różne opowieści 😉 Zobaczcie sami, jak ładnie się prezentuje całość.

Marta Mrowiec
Marta Mrowiec
Czyta, pisze, biega, chodzi po górach, ogląda mecze i słucha rapu. Nietypowo typowa kobieta.

Komentarze

Najczęściej czytane