Strona głównaKsiążkiBiografie, wspomnieniaRebecca Donner, Podwójne życie Mildred. Historia kobiety, którą kazał zabić Hitler (2024)

Ostatnio opublikowane

Rebecca Donner, Podwójne życie Mildred. Historia kobiety, którą kazał zabić Hitler (2024)

Wielokrotnie wspominałam, że bardzo lubię sięgać po książki, które mnie czegoś uczą, pozwalają poznać jakieś ważne postaci, czy usystematyzować wiedzę, którą już mam. Idealnie w tę charakterystykę wpisuje się książka Rebecci Donner.

Rebecca Donner napisała biografię kobiety, o której nigdy wcześniej nie słyszałam. Jako praprasiostrzenica Mildred postanowiła odtworzyć życie swojej przodkini, a tym samym pokazać, jak ważną rolę odegrała, jaka była odważna, a w tym wszystkim prowadziła normlane życie.

Mildred znalazła się w Niemczech i tam postanowiła pozostać. Była Amerykanką, jednak to właśnie tam spotkała miłość swojego życia, wkraczała w dorosły świat, a z czasem stała się świadkiem tego, jak faszyzm zaczął przybierać na sile i nie pozostała bierna. Kobieta początkowo organizuje tajne spotkania, które przeradzają się w legalną grupę oporu rosnącą w siłę. Później Mildred zostaje szpiegiem i współpracuje z aliantami. W złych czasach, w których przyszło jej żyć stara się też wieść zwyczajne, dobre życie. Kocha i jest kochana, pracuje, ma przyjaciół.

Podwójne życie Mildred. Historia kobiety, którą kazał zabić Hitler to poruszający obraz kobiety, która się nie złamała i do końca walczyła w imię tego, w co wierzyła. To także historia brutalności, bezwzględności i terroru, jaki siali faszyści z Hitlerem na czele. Autorka bardzo skrupulatnie pokazała całą jego drogę dojścia do władzy. Ta książka to kawał wiedzy, poświęconego czasu i pracy w nią włożonej, które widać. Podkreśla to też bardzo bogata bibliografia, którą znajdziemy na końcu książki. W środku znajdziecie też sporo zdjęć i materiałów źródłowych. Bardzo Wam tę biografię polecam!

Marta Mrowiec
Marta Mrowiec
Czyta, pisze, biega, chodzi po górach, ogląda mecze i słucha rapu. Nietypowo typowa kobieta.

Komentarze

Najczęściej czytane