Strona głównaKsiążkiSara Medberg, Charlotta. Imperium jedwabiu (2024)

Ostatnio opublikowane

Sara Medberg, Charlotta. Imperium jedwabiu (2024)

Wszystko na to wskazuje, że znalazłam kolejną serię, na którą będę czekała. Charlotta rozpoczyna serię Imperium jedwabiu.

Lubię serie książkowe, zwłaszcza jeśli akcja toczy się na XIX-wiecznych dworach, fabuła pełna jest tajemnic, szczypty humoru a w tle przewija się powieść autorstwa Jane Austen, Duma i uprzedzenie. Wszystkie te elementy ma w sobie powieść Sary Medberg zatytułowana Charlotta, która rozpoczyna serię Imperium jedwabiu.

W XIX-wiecznym Turku życie toczy się wokół jedwabiu. Charlotta jest szwaczką, która ledwo wiąże koniec z końcem. Kiedy baron Ridderlöw oferuje jej posadę garderobiany swojej siostry raz na zawsze odmienia jej los. W podupadłym dworze kobieta zaczyna swoją pracę, a jej podopieczna jest charyzmatyczna i lubi stawiać na swoim. W dodatku Charlotta zaczyna czytać świeżo wydaną powieść Jane Austen, Dumę i uprzedzenie. Stara się spostrzeżenia autorki przekładać na realia swojego życia. W tym samym czasie baron Ridderlöw zaczyna darzyć ją uczuciem, które na pozór jest nieco pokraczne. Czy kobieta zdecyduje się postawić wszystko na jedną kartę? Czy szturmem wejdzie w zupełnie nowy świat?

Charlotta to klimatyczna opowieść o życiu wśród norm, reguł, zakazów i nakazów i o tym, że czasami warto je przełamać. To pełna tajemnic, ale też niepozbawiona poczucia humoru historia zakazanej miłości, bolesnych doświadczeniach i próbach układania życia na nowo. W różny sposób przez różne osoby. Autorka świetnie oddaje XIX-wieczny klimat , który czasami bywa przytłaczający. Niemniej jej bohaterki potrafią stawiać na swoim, mimo iż czasem pakują się przez to w tarapaty. Czekam już na kolejny tom z tej serii i mam nadzieję, że niebawem się ukaże!

Marta Mrowiec
Marta Mrowiec
Czyta, pisze, biega, chodzi po górach, ogląda mecze i słucha rapu. Nietypowo typowa kobieta.

Komentarze

Najczęściej czytane