Strona głównaKsiążkiNora Roberts, Tożsamość (2024)

Ostatnio opublikowane

Nora Roberts, Tożsamość (2024)

Muszę przyznać, że Nina Roberts szturmem wdarła się na moją listę ulubionych pisarek. Tożsamość to kolejna jej książka, którą pochłonęłam w kilka dni, mimo iż ma ponad 600 stron.

Jak wiecie w ramach mojej współpracy reklamowej z Wydawnictwem Świat Książki miałam okazję poznać twórczość Niny Roberts i przepadłam! Zaczęło się od Sagi Rodu Quinnów, potem była trylogia Wyspy Trzech Sióstr, w zeszłym roku przeczytałam W samo południe, a dzisiaj chcę Wam opowiedzieć o Tożsamości. I usilnie będę Was namawiać do sięgnięcia po jej książki!

Morgan Albright szuka swojego miejsca, w którym mogłaby zapuścić korzenie. Kiedy w końcu wydaje jej się, że je znalazła ktoś zabija jej współlokatorkę, kradnie jej tożsamość i zaczyna polowanie na jej życie. Jednak dziewczyna nie zamierza czekać bezczynnie. Wie, kto tego dokonał i stara się przygotować do ataku. Wraca w rodzinne strony, by u boku babci i mamy kolejny raz spróbować zawalczyć o spokój w swoim życiu.

Musicie mi wybaczyć ten nieco enigmatyczny opis fabuły, ale nie będę Wam odbierać frajdy z odkrywania tej opowieści. A musicie mi uwierzyć, że sporo się tam dzieje!

Tożsamość to połączenie powieści obyczajowej, romansu i thrillera, co sprawia, że jest to historia, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Nora Roberts bardzo sprawnie balansuje pomiędzy tymi gatunkami i tworzy swoją fabułę, w której do samego końca czuć napięcie. Tożsamość to opowieść o nowych początkach, o szaleństwie, traumach dzieciństwa i ich wpływie na dorosłe życie. To historia, która wciąga czytelnika od pierwszych stron. Co ciekawe to taka powieść, w której odnajdą się romantyczne dusze, jak i Ci którzy szukają dreszczyku emocji! I cóż mogę dodać, Nora Roberts zaczyna plasować się wysoko na liście autorek, po której książki będę sięgać w ciemno. A Wam tymczasem polecam Tożsamość!

Marta Mrowiec
Marta Mrowiec
Czyta, pisze, biega, chodzi po górach, ogląda mecze i słucha rapu. Nietypowo typowa kobieta.

Komentarze

Najczęściej czytane