Strona głównaKsiążkiSimon King, Clare Nasir, Jak pachnie deszcz? (2020)

Ostatnio opublikowane

Simon King, Clare Nasir, Jak pachnie deszcz? (2020)

Czasem lubię sięgnąć po książki, które mnie uczą, przypominają o tym, o czym starano się mnie nauczyć w szkole, i które pokazują jak fascynujący jest świat.

Jedną z takich książek jest właśnie pozycja autorstwa Simona Kinga i Clare Nasir zatytułowana Jak pachnie deszcz? 100 pytań na temat zadziwiających zjawisk pogodowych. Czasem zastawiam się, jakby wyglądała moja nauka w szkole teraz, z tym umyłem, podejściem do życia i doświadczeniem jakie mam. Zapewne byłaby ona bardziej świadoma i fascynująca. Pozwalałby mi na ponowne odkrywanie i zachwycanie się światem, ale o tym mogę tylko pogdybać. Dlatego tym chętniej sięgam po książki popularnonaukowe, które w dodatku są napisane zrozumiałym językiem, a wiedza z nich płynąca jest łatwo przyswajalna.

Nie da się ukryć, że autorzy Jak pachnie deszcz? to pasjonaci zjawisk meteorologicznych, w ich pisaniu czuć pasję i autentyczne zaangażowanie w omawiane tematy i zagadnienia. Ciekawa forma na stawianie pytań pozwala spojrzeń na problemy z różnej perspektywy, niemniej punktem wyjścia zawsze jest nauka i jej prawa.

Jak pachnie deszcz? to opowieść o świecie, który nas otacza, o zjawiskach pogodowych, zmianach klimatu, problemach z jakimi boryka się ludzkość i z jakimi może się borykać, jeśli w porę nie zacznie działać. W tej pozycji znajdziecie odpowiedź nie tylko na tytułowe pytanie, ale też na wiele innych tematów. Poznacie rodzaje chmur, przeczytacie o tornadach i huraganach, o deszczu, tęczy i wielu, wielu innych ciekawostkach. To pozycja, która nadaje się zarówno dla dorosłych czytelników, jak i dla młodszych ciekawych świata. W książce znajdziecie rysunki, tabele, wykresy a wszystko po to, aby łatwiej zrozumieć omawiane zjawiska. To dopracowana pozycja, która dla laików w temacie (jak ja), jest naprawdę wciągającą i pouczającą lekturą.

Jak pachnie deszcz? to świetna książka, która wiele nas nauczy, jednak napisana w taki sposób, że nie poczujemy się przytłoczeniu nadmiarem informacji. Autorzy zadbali, by posługiwać się prostym językiem i wszystko jasno tłumaczyć. Otaczający nas świat jest fascynujący. Ostatnio pisałam Wam o życiu zwierząt, a dzisiaj z kolei mieliście okazję przyjrzeć się pozycji dotyczącej zjawisk pogodowych. Lubię od czasu do czasu sięgać po takie pozycje, które nadal mnie czegoś uczą.

Marta Mrowiec
Marta Mrowiec
Czyta, pisze, biega, chodzi po górach, ogląda mecze i słucha rapu. Nietypowo typowa kobieta.

Komentarze

Najczęściej czytane