Strona głównaKsiążkiSylwia Markiewicz, Silna. To nie była twoja wina (2024)

Ostatnio opublikowane

Sylwia Markiewicz, Silna. To nie była twoja wina (2024)

Do tej pory nie miałam okazji czytać ksiażek Sylwii Markiewicz, chociaż powieść Silna. To nie była twoja wina jest już jej piątą książką. Cóż… na pewno przeczytam kolejne powieści, a mam nadzieję, że uda się też zadrobić wcześniejsze.

Co jakiś czas trafiam na autorów i autorki, których książek jeszcze nie czytałam, mimo że mają kilka na swoim koncie. Tak mam z książkami Sylwii Markiewicz. Autorka przekonała mnie do swojej twórczości na tyle, że z pewnością sięgnę po jej kolejną książkę i będę też chciała nadrobić wcześniejsze tytuły. Dzisiaj w ramach współpracy reklamowej z Wydawnictwem Pascal opowiem Wam o powieści zatytułowanej Silna. To nie była twoja wina.

Katarzyna po tragicznej śmierci męża została sama z trójką dzieci. Dziś mieszka z najmłodszą córką w Jastrzębiej Górze, ale czuje się samotna… Jednak największym zmartwieniem jest dla niej syn, który niedługo ma wyjść z więzienia.

Bożena swoim optymizmem i ciętym humorem zaraża innych, choć od wielu lat jest ofiarą męża – alkohol, przemoc fizyczna i psychiczna to jej codzienność.

Aldona chce wrócić do pracy po urodzeniu córek. Niestety, nie ma wsparcia ze strony bliskich, którzy uważają, że powinna odłożyć te plany do czasu, gdy dzieci podrosną.

Adela pod koniec wojny została zgwałcona przez żołnierza Armii Czerwonej i zaszła w ciążę. Po latach jej dorosły syn i wnuk przyjeżdżają do Jastrzębiej Góry, żeby poznać historię swojego pochodzenia.

Silna. To nie była Twoja wina to powieść o kobietach i dla kobiet. O ich sile, niezłomności, ambicji, ale też o tym, że czasami warto pozwolić sobie na słabość i umieć prosić o pomoc. To opowieść o błędach młodości, które doprowadziły do tragedii, o winie i karze, o życiu w przemocowym związku i poczuciu obowiązku wobec oprawcy. To historie kilku osób, których życie się ze sobą pośrednio łączy. O ich wyborach, dylematach i decyzjach, jakie muszą podejmować każdego dnia. Wielowątkowa, poruszająca i zmuszająca do refleksji historia, w której każdy odnajdzie cząstkę siebie. Autorka porusza istotny temat gwałtów żołnierzy Armii Czerwonej i traumy z tym związanej. Traumy, która nie pozwalał normalnie żyć, i od której nie sposób było się uwolnić. Mądra, życiowa i pełna emocji historia bliska czytelnikowi. O zwykłym życiu, które nie zawsze jest kolorowe, ale jest niezwykłe, bo nasze. Polecam!

Marta Mrowiec
Marta Mrowiec
Czyta, pisze, biega, chodzi po górach, ogląda mecze i słucha rapu. Nietypowo typowa kobieta.

Komentarze

Najczęściej czytane