Strona głównaKsiążkiTomasz Betcher, Ta druga (2024)

Ostatnio opublikowane

Tomasz Betcher, Ta druga (2024)

Ta druga to moja pierwsza książka autorstwa Tomasza Betchera, którą miałam okazję przeczytać.

Kojarzę książki Tomasza Betchera, jednak jakoś do tej pory nie miałam okazji po nie sięgnąć. Zaczęłam od Tej drugiej i już wiem, że muszę nadrobić poprzednie tytuły. Mam tylko jeden poważny zarzut, a mianowicie dlaczego ta powieść jest taka krótka? Zaczęłam czytać wieczorem, a skończyłam na drugi dzień. Zdecydowanie chciałabym, aby była ona dłuższa! I chociaż zazwyczaj tego nie robię to w tym przypadku zacznę od okładki. Świetna! A o Tej drugiej opowiem Wam w ramach współpracy reklamowej z Wydawnictwem Mięta.

Zuzannę, Paulę i Bartka wiążą wspomnienia i wspólnie spędzona młodość. Połączyła ich burzliwa relacja, która potem przerodziła się w coś więcej. Byli nierozłączni. Do czasu… Ścieżki ich życia zaplotły się i rozeszły w skomplikowany sposób.

Po ponad dwudziestu latach Paula powraca do rodzinnego Grudziądza, gdzie wszystko wydaje się inne, niż zapamiętała. Małżeństwo Zuzanny i Bartka też nie wygląda tak, jak to sobie wyobrażała. Zwłaszcza że pojawia się ktoś jeszcze. Ta druga.

To zacznijmy od początku. Tytuł i opis Wydawcy sugerował romans. Pomyślałam, że w sumie dokończę czytać w pociągu, kiedy pojadę z pracy. Hmm… Nie popełniajcie mojego błędu i nie czytajcie tej książki w miejscu publicznym. Dawno tak nie walczyłam ze sobą, aby nie płakać. Co ta książka ze mną zrobiła! Co autor zrobił bohaterom! Tak się nie robi! Także, jeśli sugerujecie się samym tytułem i opisem, a nie po drodze Wam z romansami to dajcie szansę tej opowieści. Serio! Ta druga to historia przyjaźni, miłości, straconych szans i nikłych nadziei, że jeszcze życie nas zaskoczy. O kochaniu, byciu kochanym i o braku miłości, którą przed laty skreśliliśmy. O decyzjach, które rozrywają serce i o tym, że czasami nie możemy podejmować decyzji za innych, mimo naszych dobrych chęci. I naprawdę chciałabym Wam zdradzić więcej, ale wtedy będzie to za duży spojler, a tego nie chcę Wam robić! Tomasz Betcher potrafi pisać o uczuciach i to nie zawsze tych kolorowych. Ta druga to pełna silnych emocji, zaskoczeń i życiowych zawirowań historia, która porusza, wzrusza i łapie za serce. Polecam!

Marta Mrowiec
Marta Mrowiec
Czyta, pisze, biega, chodzi po górach, ogląda mecze i słucha rapu. Nietypowo typowa kobieta.

Komentarze

Najczęściej czytane