Strona głównaKsiążkiWiktoria Gische, Życiowe decyzje (2021)

Ostatnio opublikowane

Wiktoria Gische, Życiowe decyzje (2021)

Niecierpliwie czekałam na trzeci tom Kamienicy pod Irysami. Byłam ciekawa, co wydarzy się u Eleonory, Stefanii, Rozalii, Juliana i jakich ostatecznie dokonają wyborów.

Ta seria od Wiktorii Gische jest jedną z moich ulubionych. Autorka bardzo realistycznie i malowniczo oddaje klimat ówczesnych czasów, daje nam sporą dawkę emocji a przede wszystkim kreuje bohaterów, których się lubi, i którym kibicujemy od samego początku. Muszę jednak przyznać, że niektóre wydarzenia z trzeciego tomu złamały mi serce i nadal nie potrafię się pozbierać, ale to tylko pokazuje, że fabuła bywa jak życie. Nieprzewidywalna.

Eleonora snuje plany wspólnego życia z Julianem, Stefania musi dokonać trudnego wyboru pomiędzy tym co dyktuje jej serca, a tym co podpowiada rozum. Zaś Rozalia powoli układa swoje życie, jednak jak się okazuje tylko z pozoru wszystko toczy się po dobrych torach. Wiele wydarzy się w życiu tych młodych kobiet. Zostaną postawione przed trudnymi decyzjami, które będą skutkowały na całą ich przyszłość oraz przyszłość ich najbliższych. Jakich wyborów dokonają? Czy odważą się zaryzykować w imię miłości i szczęścia? O tym dowiecie się sięgając po Życiowe decyzje, a jestem przekonana, że lektura dostarczy Wam wielu emocji, śmiechu, smutku i być może, tak jak mi, w pewnym momencie złamie serce. Ta część jest nieprzewidywalna, jak nieprzewidywalne bywa życie.

Jeśli czytaliście wcześniejsze części to zapewne nie trzeba Was namawiać, abyście sięgnęli po trzeci tom. Jeśli z kolei jeszcze nie znacie tej serii to bardzo Was zachęcam do jej przeczytania. To niezwykle klimatyczna, urokliwa, pełna emocji opowieść o życiu w czasach zawirowań wojennych. O miłości, dylematach, wkraczaniu w dorosłość. O tym, co ważne i najważniejsze. Wiktoria Gische pisze niezwykle obrazowo i emocjonalnie dzięki czemu już od pierwszych stron wsiąkamy w życie bohaterów i trudno jest się z nimi rozstać.

Marta Mrowiec
Marta Mrowiec
Czyta, pisze, biega, chodzi po górach, ogląda mecze i słucha rapu. Nietypowo typowa kobieta.

Komentarze

Najczęściej czytane