Strona głównaBrak kategoriiAgata Czykierda-Grabowska, Oddaj to nocy (2022)

Ostatnio opublikowane

Agata Czykierda-Grabowska, Oddaj to nocy (2022)

Muszę przyznać, że autorce udało się mnie zaskoczyć. To zakończenie! generalnie cała akcja została tak poprowadzona, że co krok miałam wrażenie zabawy w kotka i myszkę, oczywiście będąc na przegranej pozycji.

Swego czasu czytałam jedną książkę autorki i była to pozycja Jak powietrze. Tym razem dzięki współpracy z Wydawnictwem Zwierciadło przeczytałam Oddaj to nocy i muszę przyznać, że wciągnęła mnie ta opowieść. Tak naprawdę od samego początku do samego końca nie domyśliłam się, co tak naprawdę się wydarzyło, za co plus!

Olga przeżyła prawdziwą miłość od pierwszego wejrzenia, jednak podjęte przez nią decyzje sprawiły, że ten etap to już przeszłość. Do czasu aż dostaje list od dawnego ukochanego z prośbą o pomoc w wyjaśnieniu prawdziwych przyczyn wypadku. Okazuje się, że mężczyzna został oskarżony o spowodowanie wypadku, w którym zginęła cała rodzina, jednak twierdzi, że to nie on zawinił. Kiedy kobieta zdecydowała się mu pomóc okazuje się, że stracił życie w areszcie. Tym bardziej postanawia wrócić do rodzinne miejscowości, by oczyścić Mateusza z zarzutów. Na miejscu wszyscy nabierają wody w usta, więc kobieta wie, że coś jest na rzeczy. Postanawia przyjrzeć się rodzinie, która zginęła i wtedy na jaw wychodzą niepokojące rzeczy. Czy Oldze uda się wyjaśnić tę sprawę? I dokąd zaprowadzi ją jej prywatne śledztwo?

Oddaj to nocy to wciągająca historia od pierwszych stron. Rozbudowana warstwa społeczno-obyczajowa sprawia, że dostajemy szeroki ogląd na sytuacje. Autorka umiejętnie prowadzi akcję, myli tropy, odkrywa kolejne tajemnice, które rzutują na całą sprawę. Tym samym czytelnik nie ma czasu na nudę. Musze przyznać, że totalnie zaskoczył mnie rozwój wydarzen i samo zakończenie, którego się nie spodziewałam.

Najnowsza książka Agaty Czykierdy-Grabowskiej yo historia o matczynej miłości, zdradzie, kłamstwach i szukaniu kozła ofiarnego oraz o błędnych decyzjach, które niosą za sobą wielkie konsekwencje. Polecam!

Marta Mrowiec
Marta Mrowiec
Czyta, pisze, biega, chodzi po górach, ogląda mecze i słucha rapu. Nietypowo typowa kobieta.

Komentarze

Najczęściej czytane