Strona głównaNie chcę czytać!Nie chcę czytać! #10

Ostatnio opublikowane

Nie chcę czytać! #10

To już 10 wpis z serii Nie chcę czytać! Tym razem proponuję Wam podróż w czasie bez opuszczania Ziemi razem z Adelaine. Wiecie o czym mówię?

Być wiecznie młodym i nieśmiertelnym. Każdemu z nas chociaż raz przyszła taka myśl. Obecnie niektórzy naukowcy twierdzą, że postęp nauki zapewni w przyszłości nieśmiertelność. Zamrażanie ciał, cudowne leki i enzymy, inżynieria genetyczna, osobowość zapisana w komputerze to tylko, niektóre z pomysłów. Zastanawialiście się jednak jakie konsekwencje miałoby spełnienie tego życzenia?Co stanie się, gdy faktycznie będziemy nieśmiertelni?

Adelaine w wyniku skomplikowanych zmian we własnym organizmie  staje się nieśmiertelna. Jej wiek staje w miejscu a wygląd się nie zmienia, pomimo upływającego czasu. By jej sekret nie wyszedł na jaw nie może na dłużej osiąść w jednym miejscu, unika robienia sobie zdjęć i z nikim (poza córką) nie utrzymuje bliskich kontaktów. Jej życie to ciągła ucieczka przed światem. Czuje się bardzo samotna i zmęczona swoim życiem. Do czasu, gdy w jej życiu pojawia się Ellis Jones. Wtedy zwyczajnie się zakochuje i staje przed wieloma trudnymi decyzjami.

Blake Lively wcielająca się w tytułowa postać udowodniła, że jest gotowa na kolejne wielkie role. Powrót niezwykle udany zaliczył Harrison Ford, który pokazał, że nie jest mu pisane wyłącznie kino akcji. W Wieku Adeline gra on co prawda mały epizod, ale to właśnie jego emocjonalna kreacja ujmuje za serce i wzrusza. I chociażby właśnie dla niego warto zobaczyć Wiek Adeline.

Wiek Adaline to w głównej mierze romans. Baśniowa opowieść o ludziach, którzy muszą walczyć o swój związek, jednak podana w bardzo refleksyjnej formie. W tej opowieści musimy czytać między wierszami. Pozwala ona na wyciszenie, zmusza do przemyśleń dotyczących czasu, który jest nam dany, wyhamowuje pęd życia codziennego.

Marta Mrowiec
Marta Mrowiec
Czyta, pisze, biega, chodzi po górach, ogląda mecze i słucha rapu. Nietypowo typowa kobieta.

Komentarze

Najczęściej czytane