Dorota Milli – To jedno spojrzenie (2018)

Pamiętacie To jedno lato Doroty Milli? Właśnie przyszedł czas na kontynuacje losów bohaterów, a co ciekawe w momencie, gdy piszę tę recenzję premierę miała już trzecia część zatytułowana To jedno zdjęcie.

To jedno spojrzenie opowiada historię Rozalii, siostrę Luki, którą poznaliśmy w pierwszym tomie. Luka staje się tym samym bohaterka drugoplanową, jednak nadal zaczepną i charyzmatyczną. Z kolei Rozalia stanowi jej kompletne przeciwieństwo. Spokojna, ułożona, dobra i niezwykle uczuciowa nie zawsze potrafi poradzić sobie z brutalną rzeczywistością. Po tym jak dochodzi do wniosku, że taniec nie jest do końca właściwym wyborem zmienia studia i zaczyna pracę w salonie optycznym. Z czasem dziewczyna chce samodzielnie rozwinąć skrzydła i tworzyć własne oprawy, które mają mieć swój charakter i być indywidualnie dobierane do klientów. W realizacji marzenia pomagają jej przyjaciele i rodzina. Kiedy chce nawiązać współpracę z niedostępnym i wycofanym rzeźbiarzem przekonuje się, że nie wszystko można szybko załatwić a ludzie bywają zamknięci w sobie i nieuprzejmi. Rozalia nie daje za wygrana i chce przekonać Dragomira do swojego biznesu.

To jedno spojrzenie to opowieść o pasji, sztuce tworzenia, ambicji i przekonaniu we własne możliwości. Chociaż Rozalia to bohaterka nadmiernie skromna i wycofana to dzięki przyjaciołom i rodzinie sięga po swoje marzenia. Stąd To jedno spojrzenie jest także historią o sile miłości i przyjaźni. O tym, że gdy sami wątpimy w siebie mamy w swoim życiu ludzi, którzy w nas wierzą. A przynajmniej powinniśmy takimi ludźmi się otaczać. Lekka historia, przy której spędzimy miło czas. Nie brakuje w niej także rożnych oblicz miłości, która może nas zaskoczyć na każdym etapie naszego życia, chociaż czasami nie potrafimy jej rozpoznać od początku.

To jedno spojrzenie to historia pełna ciepła, która pokazuje, że w tym szaleńczo pędzącym świecie warto się zatrzymać, wyciągnąć pomocną dłoń i zwyczajnie, po ludzku być dobrym. Wreszcie to kolejna książka autorki, która w subtelny sposób opowiada o tym, co w życiu powinno być ważne.

Marta Mrowiec

Gdyby nie książki zapewne więcej pisałaby o muzyce, gdyby nie muzyka więcej pisałaby o książkach. Dwa światy, które wypełniają moje życie. Świat dźwięków, o których szerzej wypowiadam się na jednej ze stron muzycznych oraz świat kreowany za pomocą słowa, o którym wypowiadam się tutaj.

Ostatnio opublikoWANE