Dwie książki dla młodszych czytelników od Wydawnictwa Tekturka

Dzisiaj chciałam Wam pokazać dwie książki dla młodszych czytelników, które ukazały się nakładem Wydawnictwa Tekturka. I tak, dobrze czytacie napisałam pokazać. Głównie dlatego, że są to pięknie wydane pozycje, które cieszą oko.

Ostatnio odkrywam małe wydawnictwa. Jednym z nich jest właśnie Wydawnictwo Tekturka, które specjalizuje się w wydawaniu książek dla dzieci, ale jak widać na moim przykładzie także dorośli będą mieli frajdę z ich czytania.

Pierwszą książką o jakiej chcę Wam opowiedzieć jest książeczka, która nie zawiera w sobie zbyt wiele treści, bo jest to raptem kilka zdań, ale po pierwsze ma urzekający tytuł Jestem dzieckiem książek, a po drugie w środku znajdziemy ilustracje, które mogą stać się impulsem do zmotywowania własnej wyobraźni i stworzenia swojej historii, która będzie do nich pasowała. To świetna zabawa dla dzieci i rodziców. Książka ta może też stanowić początek przygody z czytaniem dla najmłodszych pokazując im magię czytania.

Drugą książką jest Mechanica. Przewodnik dla początkujących, która zabiera nas w podróż w czasie. Do przyszłości. Na samym początku znajdziemy krótką historię, która opisuje jak w ogóle doszło do ich powstania i co się aktualnie dzieje w ich świecie. Później znajdziemy w niej aż 13 niebywałych okazów – futurystycznych, mechanicznych zwierząt przyszłości, w których zachwycają detale ich konstrukcji. Są na tyle precyzyjne, że wyglądają niemalże jak żywe stworzenia. Każde z tych mechanicznych zwierząt zawiera szczegółowy opis, z którego dowiemy się o ich pochodzeniu. Taka podróż ponad 200 lat do przodu to bardzo ciekawe i fascynujące doświadczenie.

Marta Mrowiec

Gdyby nie książki zapewne więcej pisałaby o muzyce, gdyby nie muzyka więcej pisałaby o książkach. Dwa światy, które wypełniają moje życie. Świat dźwięków, o których szerzej wypowiadam się na jednej ze stron muzycznych oraz świat kreowany za pomocą słowa, o którym wypowiadam się tutaj.

Ostatnio opublikoWANE