Iwona Kienzler – Księżna Diana. Miłość, zdrada, samotność (2017)

Śmierć księżnej Diany wstrząsnęła światem. W tym roku minęło 20 lat od tych tragicznych wydarzeń, wokół których nadal tworzone są teorie spiskowe. Jaka była księżna? Jak wyglądało jej życie u boku Karola? Próbę pokazania Diany podjęła się w pierwszej polskiej biografii.

Diana to pierwsza polska biografia księżnej. W swojej książce autorka bardzo gruntownie i szczegółowo pokazuje jej życie oraz życie osób z jej najbliższego otoczenia. W przekazywaniu informacji stara się być obiektywna. Historia Diany została przedstawiona z perspektywy kilku osób przez co uzyskujemy całościowy, jednak nie do końca spójny obraz. Wszystkim znane wydarzenia z życia Diany zostały uzupełnione o wiele ciekawostek i informacji, które nie zawsze stawiają ją na piedestale. Z opowieści snutej przez autorkę wyłania się obraz kobiety, która miała niezwykle dobre serce, potrafiła pomagać najbardziej potrzebującym, dbała o swój wizerunek. Równocześnie widzimy słabą kobietę walczącą z bulimią, żądną zemsty i nieradzącą sobie ze swoimi emocjami.

Życie Diany u boku Karola dalekie było od bajki o księżniczce. Karol od samego początku nie darzył kobiety szczerym uczuciem, a jego romanz z Camillą trwał nawet po ślubie. Biografia księżnej pokazuje, że w królewskich kuluarach pojęcie wierności nie miało wielkiego znaczenia. Co ciekawe nie tylko książę Karol miał z tym problem. Patrząc na ilość mężczyzn, którzy przewinęli się przez życie Diany możemy wysunąć wniosek, że kobieta nigdy nie zaznała prawdziwej miłości i szczęścia, a jedynie ich namiastek. To dosyć smutny wniosek. Diana, która ciągle była pod ostrzałem aparatów dziennikarzy została pozbawiona życia osobistego, a nawet przez to doszło do tragedii.

Biografia Diany pokazuje jej życie od samych narodzin aż do śmierci, która do tej pory jest tematem wielu spekulacji. Publikacja została wzbogacona o fotografie przedstawiające zarówno księżną, jak i ludzi z jej najbliższego otoczenia. Księżna Diana. Miłość, zdrada, samotność to pozycja obowiązkowa dla fanów rodziny królewskiej, ale także osób, które chcą bliżej przyjrzeć się osobie samej Diany. Obraz, który wyłania się z tej książki jest bolesny i prawdziwy. Autorka bardzo dokładnie śledzi życie księżnej od samych narodzin aż po tragiczne wydarzenia, które wstrząsnęły światem 20 lat temu.

Marta Mrowiec

Gdyby nie książki zapewne więcej pisałaby o muzyce, gdyby nie muzyka więcej pisałaby o książkach. Dwa światy, które wypełniają moje życie. Świat dźwięków, o których szerzej wypowiadam się na jednej ze stron muzycznych oraz świat kreowany za pomocą słowa, o którym wypowiadam się tutaj.

Ostatnio opublikoWANE