Maciej Bylniak – Zwierzyniec (2018)

Zwierzyniec to ciekawa podróż do świata zwierząt, ale też malarstwa. Autorzy zadbali, aby było pięknie i ciekawie.

Za opracowanie graficzne odpowiada Ewa Stiasny. I trzeba przyznać, że wizualnie Zwierzyniec zachwyca. Znajdziemy w niej wiersze i opowieści o zwierzętach w przeróżnych formach, które dopełniają obrazy, ryciny czy grafiki dotyczące danego gatunku a wykonane różnymi stylami i technikami. Dzięki temu najmłodsi czytelnicy od samego początku mogą obcować ze sztuką i rozwijać swoją wyobraźnię. A historie zwierząt czasami bawią, czasami wzruszają. To proste opowieści, które mogą stać się punktem wyjścia do dalszej zabawy. Zwierzyniec to próba spojrzenia na zwierzęta z artystycznej strony. Wszystko tak dobrane, aby pokazać ich jak najwięcej i połączyć ze sztuką.

Jeśli szukacie czegoś nietuzinkowego i unikatowego to sięgnijcie po Zwierzyniec. Dostarczy Wam pięknych artystycznych wrażeń a najmłodszym pozwoli na zabawę i pierwsze obcowanie ze sztuką.

Marta Mrowiec

Gdyby nie książki zapewne więcej pisałaby o muzyce, gdyby nie muzyka więcej pisałaby o książkach. Dwa światy, które wypełniają moje życie. Świat dźwięków, o których szerzej wypowiadam się na jednej ze stron muzycznych oraz świat kreowany za pomocą słowa, o którym wypowiadam się tutaj.

Ostatnio opublikoWANE