Małgorzata Wójcik – Jesteś tym, czym są Twoje myśli (2015)

Małgorzata Wójcik od wielu lat zajmuje się rozwojem duchowym, a swoją wiedzę i zdobyte doświadczenie wykorzystuje w życiu osobistym i zawodowym. Jesteś tym, czym są Twoje myśli stanowi pewnego rodzaju przewodnik po tym jak dokonać zmian w swoim życiu. 

W naszym życiu wszystko zaczyna się od myśli

Nie chodzi wyłącznie o wielkie projekty i genialne przedsięwzięcia, ale o życie każdego z nas tu i teraz. Przeszłość i przyszłość nie istnieją, liczysz się Ty oraz Twoje życie w danej chwili. Jeżeli chcesz wpłynąć na swoje życie w pierwszej kolejności powinieneś skupić się na swoich myślach. W naszym życiu pojawiają się zarówno myśli pozytywne, budujące, ale również te które są niszczące i destrukcyjne. Ponadto w każdym z nas rodzą się różne refleksje, odczuwamy emocje a to wszystko wpływa na nasze samopoczucie, nastrój, zdrowie a przede wszystkim świat, który budujemy w naszym umyśle. Musimy sobie uświadomić, że to właśnie w naszej głowie znajduje się źródło samooceny, podejścia do problemów i otaczających nas ludzi. Tym samym powinniśmy świadomie dobierać i pielęgnować myśli, które mają dużą moc sprawczą.

Małgorzata Wójcik w swojej książce pokazuje zależność myśli z różnymi aspektami naszego życia, co ma bezpośrednie odzwierciedlenie w konstrukcji książki. Została ona podzielona na 11 rozdziałów, w nich autorka skupia się na takich zależnościach jak połączenie myśli z rzeczywistością, energią, świadomością, zdrowiem czy pracą.

Świat materialny tworzony jest przez energię czyli myśl, która jest napędem wszystkiego, co nas otacza.

Autorka chce nam przekazać, że wszystko jest w naszych myślach. Podświadomość ma nad nami władzę, jednak to my mamy władzę nad naszym umysłem świadomym, czyli nad myślami i tym w jaki sposób nimi kierujemy.  Zwraca ona uwagę, że jak w każdej dziedzinie naszego życia, nic nie przychodzi samo i również świadome kierowanie myślami trzeba ćwiczyć. Wiele razy podkreśla ona kluczowe znaczenie pozytywnego myślenia oraz afirmacji własnego „ja”. Tym samym uświadamia nam, że sami jesteśmy odpowiedzialni za to jaki rodzaj energii niosą nasze myśli i jak wpływają one na świat fizyczny.  Powinniśmy również pamiętać, że świat wewnętrzny jest powiązany ze światem zewnętrznym. Człowiek powinien pielęgnować w sobie dobre myśli, gdyż jak wiadomo złe nasiona nigdy nie wydadzą dobrego owocu. Autorka odwołuje się do przykładów z własnego życia, dzieli się swoimi doświadczeniem i wiedzą, dlatego jej rady nie są wyssane z palca. Przyznaje, że sama miała problemy we własnym życiu, pochodziła z dysfunkcyjnej rodziny przez co nie miała odpowiednich wzorców. Dopiero systematyczna praca nad sobą sprawiły, że spojrzała na swoje życie inaczej. Żyje świadomie i kieruje swoim życiem. Jest za siebie odpowiedzialna. Tę wiedzę próbuje nam przekazać. Wymaga to od nas pracy, ale przede wszystkim chęci. W każdym z rozdziałów zamieściła również krótkie ćwiczenia, które warto wykonać. Pokazują one na jakim etapie naszego życia jesteśmy, jak o sobie i swoim życiu myślimy oraz co powinniśmy zmienić. Nie raz boimy się zmian, jesteśmy bierni i nie raz nie jesteśmy świadomi jak wiele zależy od nas samych. Warto na chwilę się zatrzymać, popracować nad własnymi myślami, które przekładają się na to jak wygląda nasze życie i jak się w nim czujemy.

Świadomość myśli i jej wpływ na naszą rzeczywistość otwiera nowy rozdział w  życiu, do którego każdy z nas ma prawo. Jak myślisz to taki jesteś, jeżeli będziesz tak myślał, to taki pozostaniesz, jeżeli zmienisz swoje myśli to zmienisz się ty i twoje życie.

Marta Mrowiec

Gdyby nie książki zapewne więcej pisałaby o muzyce, gdyby nie muzyka więcej pisałaby o książkach. Dwa światy, które wypełniają moje życie. Świat dźwięków, o których szerzej wypowiadam się na jednej ze stron muzycznych oraz świat kreowany za pomocą słowa, o którym wypowiadam się tutaj.

Ostatnio opublikoWANE