Vera Eikon, Przedpiekle i Prochem i cieniem

Ostatnio pisałam Wam o Polowaniu na Wilka, książce, która rozpoczyna serię z Alanem Bergiem. W końcu przeczytałam też dalsze części i mogę powiedzieć jedno, to naprawdę świetna seria.

Przedpiekle stanowi kontynuację Polowania na Wilka. Po tym jak Berg wsadził do rosyjskiego więzienia potężnego gangstera sprawa nadal nie została zamknięta, gdyż zamordowana zostaje prostytutka a w sprawę zamieszany jest poseł. Okazuje się, że nie wszystkim w wydziale można ufać i Berga ma poważny problem. W dodatku życie osobiste też nie wygląda najlepiej. Z kolei Prochem i cieniem to już historia, w której B|erg zrezygnował z pracy w CBŚP i został ochroniarzem prywatnego przedsiębiorcy, którego policja podejrzewa o handel narkotykami i powiązania z niejakim Wujkiem, na którego trwa obława. I zapewne moje skrótowe opowieści tych historii za wiele Wam nie mówią, ale nie ma sensu Wam jej zdradzać. Najlepiej jeśli sami wsiąkniecie w te historie, a gwarantuję, że trudno jest się od nich oderwać. W dodatku autorce świetnie udaje się zmylić czytelnika i wielokrotnie zaskoczyć zwrotami akcji, a najlepsze w tym wszystkim jest to, że już w marcu premierę będzie mieć kolejna cześć, której już nie mogę się doczekać. Jestem szalenie ciekawa co dzieje się w życiu Berga i jakie skutki przyniosą podjęte przez niego decyzje.

Seria z komisarzem Bergiem to trzymające opowieści sensacyjne, które od pierwszych stron wciągają nas w brudny i bezkompromisowy świat mafijny. Eikon potrafi zaciekawić czytelnika do tego stopnia, że odkłada książkę dopiero po jej skończeniu. A przynajmniej ja tak miałam. Zupełnie przepadłam w historii Berga, któremu po cichu kibicuję. Jeśli szukacie wartkiej akcji i książki, która pochlania bz reszty koniecznie sięgnijcie po tę serię!

Marta Mrowiec

Gdyby nie książki zapewne więcej pisałaby o muzyce, gdyby nie muzyka więcej pisałaby o książkach. Dwa światy, które wypełniają moje życie. Świat dźwięków, o których szerzej wypowiadam się na jednej ze stron muzycznych oraz świat kreowany za pomocą słowa, o którym wypowiadam się tutaj.

Ostatnio opublikoWANE