Strona głównaKsiążkiInes de la Fressange i Sophie Gachet, Paryski szyk jeszcze raz! (2020)

Ostatnio opublikowane

Ines de la Fressange i Sophie Gachet, Paryski szyk jeszcze raz! (2020)

Paryski szyk to bestseller New York Timsa, tym razem mamy do czynienia z nowym, poszerzonym wydaniem. To kilka krótkich lekcji stylu od jednej z najsłynniejszych francuskich modelek.

Znacie określenie Francja elegancja? Nie od dzisiaj paryskie kobiety uznawane są za ikony stylu i elegancji. Klasyczne, piękne kroje, odpowiednie dodatki i sztuka łączenia elementów i kolorów składają się na paryski styl. Ale nie tylko! Jak pokazują autorki, modelka Ines de la Fressange oraz Sophie Gachet, znawczyni paryskich trendów o stylu nie świadczy tylko to, co nosimy, ale także jak myślimy, postrzegamy samych siebie i jak mieszkamy. Swego czasu kupowałam na potęgę różne poradniki związane z modą, lubiłam śledzić trendy, chociaż sama daleka byłam od podążania za nimi. Może dzięki temu w opowieściach i wskazówkach autorek odnalazłam w sobie duszę paryżanki. Żałuję, że nie trafiłam na tę pozycję rok temu, kiedy byłam w Paryżu. Z chęcią wybrałabym się to wskazanych butików, czy restauracji. Bo Paryski szyk to nie tylko opowieść o modzie. Autorki zadbały, aby książka miała po części charakter mini przewodnika. I tak znajdziemy tam wspomniane adresy butików, w których paryżanki robią zakupy, restauracji i klimatycznych knajpek, wartych odwiedzenia muzeów oraz rozdział poświęcony atrakcjom dla najmłodszych.

W kwestii mody autorki skupiają się na podstawach garderoby, doradzają, co warto mieć w szafie, co z czym połączyć, a czego definitywnie unikać. Oprócz garderoby odnoszą się także do makijażu oraz wystroju miejsc. Całość oprawiona jest zabawnymi grafikami oraz ładnymi zdjęciami (głównie stylizacji i wspominanych miejsc).

Paryski szyk jeszcze raz! to przede wszystkim podstawowa baza o modzie. I chociaż nie ze wszystkim się zgadzam to z ciekawością ją przeczytałam i uzupełniłam wiedzę, kilka informacji sprawiło, że pomyślałam: o kurcze, a ja do tej pory tak to nosiłam. Wiadomo, że styl jest rzeczą uniwersalną i na dobrą sprawę każdy może nosić wszystko jak chce, niemniej jednak Paryski szyk to opowieść o klasyce, prostocie i elegancji. To lektura dla osób interesujących się modą i lubiących tradycję, bez ślepo podążania na trendami. Ta pozycja świetnie sprawdzi się też na prezent, gdyż jest bardzo starannie i ładnie wydana.

Marta Mrowiec
Marta Mrowiec
Czyta, pisze, biega, chodzi po górach, ogląda mecze i słucha rapu. Nietypowo typowa kobieta.

Komentarze

Najczęściej czytane