Strona głównaKsiążkiJoanna Flis, Madame Monday po dorosłemu (2023)

Ostatnio opublikowane

Joanna Flis, Madame Monday po dorosłemu (2023)

Ostatnio tak się złożyło, że cały tydzień spędziłam czytając książki rozwojowe. Co jakiś czas lubię sięgać po takie tytuły, które zawsze mnie czegoś uczą.

Jak wspomniałam na wstępie w ostatnim tygodniu miałam okazję przeczytać książki, które nie wpisują się w rozrywkę, a raczej związane są z rozwojem osobistym. I tak przeczytałam Ja. Kobieta, której nie znałam, czy Bralczyk o sobie. A dzisiaj w ramach kolejnej już współpracy reklamowej z Wydawnictwem Agora opowiem Wam o kolejnej pozycji, a mianowicie książce Joanny Flis Madame Monday po dorosłemu. Muszę przyznać, że nie słyszałam wcześniej o podcaście właśnie o takim tytule, ale już trochę nadrobiłam zaległości.

Madame Monday po dorosłemu to książka o dorosłości, o świadomym pojmowaniu jej i dobrym życiu, które dzięki temu można prowadzić. Autorka bardzo wnikliwie i kompleksowo, na tyle na ile to możliwe, przedstawia temat dorosłości, dojrzałości i całego procesu akceptacji tego stanu. W swojej książce Joanna Flis omówiła pięć głównych filarów dojrzałości takich jak: dojrzałość emocjonalna, intelektualna, społeczna, mądrość oraz elastyczność psychologiczna. W każdym z rozdziałów poza wiedzą teoretyczną czytelnik znajdzie różne, krótkie ćwiczenia, czy zestaw pytań do samodzielnego rozważenia. Joanna Flis pokazuje, że dojrzałość to proces, na który składa się wiele elementów, i nad którymi trzeba nieustannie pracować. To bardzo wartościowa lektura, do której warto co jakiś czas wracać. Całość napisana przystępnym językiem, dzięki czemu książka nie jest niczym podręcznik akademicki 😉 Polecam!

Marta Mrowiec
Marta Mrowiec
Czyta, pisze, biega, chodzi po górach, ogląda mecze i słucha rapu. Nietypowo typowa kobieta.

Komentarze

Najczęściej czytane