Strona głównaKsiążkiEva Frantz, Tajemnica Dworu Helmersbruk (2023)

Ostatnio opublikowane

Eva Frantz, Tajemnica Dworu Helmersbruk (2023)

Właśnie znalazłam książkę, którą będę czytać w grudniu. Tak, tak! Dobrze czytacie. A dlaczego tak? O tym poniżej.

Tajemnica Dworu Helmersbruk to książka, która składa się z 24 rozdziałów i jest tak specjalnie napisana, by móc ją czytać w formie kalendarza adwentowego, a więc jeden rozdział dziennie. Prawda, że to świetny pomysł? Zatem dzisiaj w ramach współpracy reklamowej z Wydawnictwem Widnokrąg pokażę Wam tę książkę i zostawię jej opis!

Opis fabuły

Flora Winter przybywa z mamą do małego nadmorskiego miasteczka Helmersbruk. Zamieszkują w domku portiera znajdującym się na terenie opuszczonej posiadłości rodziny von Hiems. Jest początek grudnia 1975 roku.

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, ale nic nie jest takie jak dawniej. Nie ma taty, mama jest zajęta pracą, więc Flora jest zdana sama na siebie. W wolnym czasie zwiedza teren wokół starego dworu. Bardzo szybko przekonuje się, że rezydencja ma swoje tajemnice… Czy naprawdę słyszała muzykę, dochodzącą z pokoju w wieżyczce, czy to wyobraźnia spłatała jej figla? Kto podrzuca jej figurki ze starej szopki? Dlaczego w nocy słychać stukot kopyt? I kim jest chłopiec, który pojawia się i znika, zanim Flora zdąży się odezwać. Stary dwór nie wydaje się tak opuszczony, jak wszyscy myślą.

Książka składa się z dwudziestu czterech rozdziałów – po jednym na każdy dzień od pierwszego grudnia aż do Wigilii – i każdy zbliża Florę do odkrycia prawdy o posiadłości von Hiemsów oraz o niej samej.

Marta Mrowiec
Marta Mrowiec
Czyta, pisze, biega, chodzi po górach, ogląda mecze i słucha rapu. Nietypowo typowa kobieta.

Komentarze

Najczęściej czytane