Strona głównaKsiążkiNajlepsze książki na Dzień Ojca

Ostatnio opublikowane

Najlepsze książki na Dzień Ojca

W maju przygotowałam dla Was zestawienie kilku książkowych propozycji, które mogliście kupić swoim mamom. Dzisiaj mam dla Was książki, które moim zdaniem idealnie pasują na prezent z okazji Dnia Ojca. To już za 3 dni. Być może już coś kupiliście, jeśli nie to sprawdźcie jakie książki możecie kupić.

Książki sportowe

Zazwyczaj większość mężczyzn pasjonuje się sportem (mój tata niestety się do nich nie zalicza). Stąd jako pierwsze proponuję książki sportowe. Tak jak pisałam we wpisie z okazji Dnia Matki chętnie wybrałabym którąś z pozycji wydanych przez Wydawnictwo Sine Qua Non. Ich pozycje są zawsze pięknie wydane. Jeżeli Wasz tata uwielbia piłkę nożną to w ich ofercie znajdzie sporo ciekawych pozycji. Jeżeli w dodatku kibicuje FC Barcelonie to będzie w raju. Jeżeli lubi biografie to proponuję dwa spojrzenia na Pepa Guardiolę. Kopalnia talentów to z kolei ciekawa propozycja dla osób lubiących się rozwijać. Biografia Ikera Casillasa czy Messiego wydana jest ślicznie z wykorzystaniem mnóstwa fotografii. Również pozycje Wydawnictwa Kopalnia są ciekawe. Jak chociażby Futebol. Brazylijski styl życia, Kopalnia czy Tor. Historia niemieckiej piłki nożnej.

Wojciech Wilczyk, Święta Wojna

To również nawiązanie do sportu aczkolwiek w nieco innej odsłowni. Święta wojna to album zawierający analizę kibicowskiego graffiti, to zbiór specjalnie wyselekcjonowanych zdjęć kibicowskich murali, graffiti i napisów na murach, które obrazują niejako wizerunek polskiego kibica. Przez pięć lat, od 2009 do 2014 roku, Wojciech Wilczyk dokumentował i skrzętnie katalogował wizualne interwencje kibiców w przestrzeń miejską. W książce znalazło się około 300 fotografii, które zostały poświęconych drużynom piłkarskim. Podzielone są one według prostego klucza, a mianowicie geografii. Każda z części tryptyku dotyczy innego miejsca, kolejno są to: Kraków, Górny Śląsk oraz Łódź.

Snajper. Opowieść komandosa Seal Team Six

Książka pokazuje życie i pracę elitarnych komandosów. Została opisana z perspektywy osoby biorącej udział w tych akcjach na co dzień. Wasdin był członkiem Teamu Six, legendarnego, tajnego oddziału SEALsów. Autor opowiada m.in. o swoim trudnym dzieciństwie i o tym, jak go zahartowało, co pomogło mu w przyszłości przetrwać piekielnie trudne szkolenia i sprawdziany. Jedyny łatwy dzień był wczoraj to hasło oddziałów Navy Seals Team Six – elitarny oddział Navy Seal. Ludzie, którzy wytropili i zabili najgroźniejszego człowieka świata – Osamę Bin Ladena. Kawał dobrej literatury faktu.

Gangster. Prawdziwa historia agenta FBI, który przeniknął do mafii

Prawdziwy gangster nie nosi ani portfela, ani karty kredytowej. Gdy płaci, odlicza pieniądze z grubego pliku banknotów obciągniętych gumką. Na wierzchu zawsze trzyma banknot studolarowy. Prawdziwy gangster lubi dobrze zjeść. Gdy wybiera się na obiad, wie, gdzie podają najlepsze linguine z sosem z małży i homara arrabiata. Nigdy nie zagląda do menu i wie, jak wywabić tłuste plamy z koszuli. Prawdziwy gangster przywiązuje wagę do swojego wyglądu, Gdy idzie na zakupy, kupuje najdroższe garnitury i buty. Potrafi wycenić diament i powiedzieć, ile wart jest twój zegarek.

Joaquin Garcia przeniknął do struktur mafii. Musiał się nauczyć jak postępować, by nie zdradzić kim naprawdę jest. FBI nauczyło go jak powinien mówić i zachowywać się. To ciekawa opowieść, która pokazuje nam działanie mafii od środka. Garcia wciela się w Jacka Falcone złodzieja i handlarza narkotyków z Włoch, by wkroczyć w szeregi nowojorskiej mafii La Cosa Nostra. To nie tylko opowieść o gangsterskim świecie, ale również autentyczne przeżycia człowieka, który każdego dnia pracy jako tajny agent ryzykował swoje życie dla innych.

A jakie książki Wy zaproponujecie na Dzień Ojca? 😉

Marta Mrowiec
Marta Mrowiec
Czyta, pisze, biega, chodzi po górach, ogląda mecze i słucha rapu. Nietypowo typowa kobieta.

Komentarze

Najczęściej czytane