Monika Kassner, Ludzie, których powinieneś znać, bo zmienili świat (2019)

Mickiewicz, Skłodowska, Szymborska. Nic tych rzeczy, tym razem autorka postawiła na postacie, które powinniśmy znać o o których pewnie tylko słyszeliśmy, albo i nie.

Ludzie, których powinieneś znać, bo zmienili świat to ciekawa propozycja nie tylko dla młodszych czytelników. W swojej książce w krótkich historiach Kassner opowiada nam o wyjątkowych Polakach i Polkach, którzy przyczynili się do rozwoju nauki, sztuki i byli znani w różny dziedzinach, a o których mówi się mało albo wcale. Tym samym możemy poznać sylwetkę Adolfa Becka, Zuzanny Glinczanki, Marcina Kacprzaka, Kazimierza Michałowskiego i wielu, wielu innych ludzi. Bo czy wiedzieliście, że kamizelkę kuloodporną wynalazł Polak, podobnie jak witaminy czy kamerę? Ja nie wiedziałam, a dzięki tej książce już wiem. Dlatego bardzo lubię, gdy powstają takie nieoczywiste książki, zwłaszcza, gdy są skierowane do młodszych czytelników. Bo te historie mogą czytać młodsi czytelnicy wraz z rodzicami. Co więcej każdy z rozdziałów zakończony jest rysunkiem postaci, który można pokolorować. Bardzo fajny pomysł!

Jeżeli macie w domu małych, ciekawskich to śmiało posuńcie im do czytania Ludzi, których powinieneś znać, bo zmienili świat. Świetna propozycja!

Marta Mrowiec

Gdyby nie książki zapewne więcej pisałaby o muzyce, gdyby nie muzyka więcej pisałaby o książkach. Dwa światy, które wypełniają moje życie. Świat dźwięków, o których szerzej wypowiadam się na jednej ze stron muzycznych oraz świat kreowany za pomocą słowa, o którym wypowiadam się tutaj.

Ostatnio opublikoWANE