Vera Eikon, Polowanie na Wilka (2019)

Polowanie na Wilka to pierwszy tom serii autorstwa Very Eikon. To nie jest kryminał, a raczej thriller, czy powieść sensacyjna która od samego początku trzyma w napięciu. Szukacie idealnej lektury na wakacje? To właśnie coś dla Was!

Komisarz Alan Berg zwany Procą wstąpił do policji z prywatnych pobudek. Po tym jak jego brat wplątał się w narkotyki postawił sobie za zadanie oczyszczać rynek z osób zajmujących się handlem. Na jego drodze staje Wilk, facet pośrednio powiązany z jego bratem. zaczyna się nierówny wyścig. operacja Szakal, którą prowadzi Berg ma na celu dorwanie Wilka. Kiedy do zespołu dołącza Julian Sikorski pseudonim Młody sprawy zaczynają się komplikować a w dodatku okazuje się, że nie wszystkim można ufać.

Ostatnio rzadko sięgam po literaturę rozrywkową, bo niewątpliwie do tej kategorii możemy przypisać Polowanie na Wilka. Tym bardziej się cieszę, że dałam się namówić na lekturę. Bo historia jaką proponuje nam Eikon wciąga od pierwszych stron. Akcja nie zatrzymuje się ani na chwilę. Wręcz przeciwnie.

Ale Polowanie na Wilka to nie tylko brawura, pościgi, porwania i niebezpieczeństwo. To także spojrzenie na rodzącą się męską przyjaźń, na poświęcenie w imię wyższych celów oraz na to, jak praca, zwłaszcza w takim zawodzie, wpływa na rodzinę. Polecam!

Marta Mrowiec

Gdyby nie książki zapewne więcej pisałaby o muzyce, gdyby nie muzyka więcej pisałaby o książkach. Dwa światy, które wypełniają moje życie. Świat dźwięków, o których szerzej wypowiadam się na jednej ze stron muzycznych oraz świat kreowany za pomocą słowa, o którym wypowiadam się tutaj.

Ostatnio opublikoWANE