Strona głównaKsiążkiBiografie, wspomnieniaDominik Szczepański, Czapkins. Historia Tomka Mackiewicza (2019)

Ostatnio opublikowane

Dominik Szczepański, Czapkins. Historia Tomka Mackiewicza (2019)

Rok temu historią Tomka Mackiewicza żył cały świat. Teraz, rok po tragedii, mamy okazje przeczytać jego biografię, w której poznajmy bardzo fajnego człowieka, ambitnego i mającego śmiałe marzenia, po które nie bał się sięgać.

Klamrą spinającą biografię Mackiewicza jest jego ostatnia, tragiczna wyprawa na Nangę. Od niej wszystko się zaczęło i na niej wszystko się skończyło. A przed tym wyjściem było jeszcze 6 prób zdobycia zimą tego szczytu. Udało się wyjść i zdobyć go ostatnim razem, jednak Tomkowi nie udało się z tej wyprawy wrócić.

Historia Tomka Mackiewicza pokazuje, że aby realizować swoje marzenia nie trzeba mieć olbrzymich pieniędzy i można to robić zupełnie po swojemu. Sposób w jaki się wspinał często wzbudzał wiele kontrowersji i zapewne nadal je wzbudza i zmusza do stawiania wielu pytań. Dominik Szczepański w biografii Tomka nie robi z niego bohatera i nie stawia na piedestale. Udało mu się napisać o Mackiewiczu dosyć obiektywnie pokazując jego wzloty, ale częściej upadki, które z jednej strony były jego siłą napędową, ale też sprowadzały na niego kłopoty.

Czapkins. Historia Tomka Mackiewicza to opowieść o sile i determinacji, ale też o zwykłych słabościach. O tym, że góry bywają niebezpieczne i uczą pokory, o pasji, która bywa nierozumiana i o tym, że każdy ma prawo żyć po swojemu. Jeśli lubicie tematykę górską ta książka jest dla Was. Moim zdaniem warta przeczytania i poznania historii Tomka Mackiewicza.

Marta Mrowiec
Marta Mrowiec
Czyta, pisze, biega, chodzi po górach, ogląda mecze i słucha rapu. Nietypowo typowa kobieta.

Komentarze

Najczęściej czytane