Strona głównaKsiążkiPowieść obyczajowaKatarzyna Janus, Błękitny dom nad jeziorem (2020)

Ostatnio opublikowane

Katarzyna Janus, Błękitny dom nad jeziorem (2020)

Błękitny dom nad jeziorem to powieść jakie lubię najbardziej. Nieco sentymentalna, melancholijna i tak po prostu zwyczajna i ciepła.

Jesień to idealny czas, by sięgnąć po najnowszą książkę Katarzyny Janus. Muszę przyznać, że to moje pierwsza książka tej autorki, jaką przeczytałam, ale wiem już, że polubiłam jej pióro i sposób w jaki snuje swoje historie. Wczoraj mieliście okazję przeczytać wywiad, o tutaj, w którym autorka zdradziła, że to będzie trylogia, także bardzo się cieszę!

I żyli długo i szczęśliwie?

Antonina, dla przyjaciół i rodziny Tosia, dziedziczy stary dom na Mazurach. Po tym, jak jedzie go zobaczyć postanawia porzucić swoje dotychczasowe życie i przenieść się właśnie tam. Dzięki temu, że odziedziczyła też sporą kwotę pieniędzy może pozwolić sobie na remont a tym samym postanawia otworzyć pensjonat. I chociaż brzmi to dosyć banalnie, to uwierzcie mi, że autorka zadbała, by jej bohaterowie się nie nudzili, tym samym również czytelnik, a pewnie głównie czytelniczki, przepadają w tej lekturze śledząc ich losy. Antoninie w remoncie pomaga Kuba, chłopak po przejściach i jak w końcu oboje wyjawiają swoje zamiary życie płata im spore figle i przynosi niespodzianki, niekoniecznie miłe. Ta opowieść pokazuje, że życie bywa przewrotne i nie zawsze możemy liczyć, że wszystko samo dobrze się poukłada.

Błękitny dom nad jeziorem to pełna ciepła opowieść o miłości, samotności, obawie przed ponownym zaufaniem i strachem przed odrzuceniem. Janus pięknie pisze o uczuciach, rozterkach i takim zwykłym, prostym życiu, problemach z jakimi zmaga się wielu z nas. I chociaż od pewnego momentu wydaje nam się, w która stronę zmierzają relacje bohaterów to niejednokrotnie ich wybory nas zaskakują. Czy żyli długo i szczęśliwie? Cóż o tym będziecie musieli przekonać się sami. Ja ze swojej strony gwarantuję uroczą i ujmująca opowieść o tym, co w życiu ważne. O kochaniu i byciu kochanym, o lękach i obawach, o stracie z gatunku tych największych.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie blekitny-dom-1.jpg
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 97263ac217af795agen.jpg

Jeśli szukacie kolejnej książki, która umili Wam ostatnie dni lata to po Wyjdź za mnie, kochanie Krystyny Mirek Błękitny dom nad jeziorem pasuje idealnie. To lekka, nieco melancholijna i romantyczna historia, jedna z gatunku tych, jakie najbardziej lubię. Polecam!

Marta Mrowiec
Marta Mrowiec
Czyta, pisze, biega, chodzi po górach, ogląda mecze i słucha rapu. Nietypowo typowa kobieta.

Komentarze

Najczęściej czytane