Zbigniew Lew-Starowicz, On. Pytania intymne (2018)

Zbigniew Lew Starowicz w rozmowie z Krystyną Romanowską opowiada o mężczyznach, ich fizjologii, ale też psychice. Porusza wiele ważnych tematów, dzięki którym łatwiej zrozumieć zachowania mężczyzn, ale też uzmysławia kobietom błędy jakie popełniają w relacjach z mężczyznami.

On. pytania intymne to rozmowa, w której znajduje się bardzo wiele wątków, problemów i zjawisk jakie pojawiają się w relacjach damsko-męskich. Całość została podzielona na 10 rozdziałów, w których Zbigniew Lew-Starowicz, uznany polski seksuolog, stara się wyjaśnić i wytłumaczyć złożoność męskiej natury. Wśród tematów znalazły się między innymi kwestie związane z budową mężczyzny, z kompleksami jakie się z tym wiążą, seksie oralnym, analnym i tradycyjnym, różnicach w psychice kobiet i mężczyzn, wpływie środowiska i uwarunkowań a także wiele innych.

To naprawdę ciekawe i wartościowe rozmowy, które mogą pomóc zrozumieć wiele kwestii, a także zmienić podejście kobiet, do niektórych spraw. Lew-Starowicz w jasne sposób tłumaczy wszystkie problemy, nie owija w bawełnę i nie wygładza rzeczywistości. To otwarta i ciekawa rozmowa o męskości i mężczyznach. To swego rodzaju kompendium wiedzy, po które powinny sięgnąć kobiety, ale myślę, że przydałby się także panom uzmysławiając im pewne kwestie, przez które czasami wydaje im się, że mają problem.

Nie jest to instrukcja obsługi mężczyzny, a jedynie zbiór rad i wskazówek. Wszak mężczyzna to nie robot i nie da się go zaprogramować. Wszystko zależne jest od wielu czynników. Niemniej sporo z tego o czym mówi profesor może polepszyć relacje, a na pewno nieco lepiej zrozumieć mężczyzn. Z drugiej strony profesor mówi o reakcjach kobiet w różnych sytuacjach, o ich podejściu do wielu kwestii, które często są złe i tylko pogłębiają kompleksy panów.

On. Pytania intymne to wartościowa i mądra książka, która może stanowić punkt wyjścia w rozmowach z partnerami. Bo jak mówi sam profesor o seksie i problemach po prostu trzeba rozmawiać, a nie robić z niego tematu tabu. Zwłaszcza w sypialni!

Marta Mrowiec

Gdyby nie książki zapewne więcej pisałaby o muzyce, gdyby nie muzyka więcej pisałaby o książkach. Dwa światy, które wypełniają moje życie. Świat dźwięków, o których szerzej wypowiadam się na jednej ze stron muzycznych oraz świat kreowany za pomocą słowa, o którym wypowiadam się tutaj.

Ostatnio opublikoWANE