Strona głównaKsiążkiAnna H. Niemczynow, Maleńka (2023)

Ostatnio opublikowane

Anna H. Niemczynow, Maleńka (2023)

Jakiś czas temu pisałam Wam o Uśpionych namiętnościach, a dzisiaj zapraszam na tekst o kolejnej książce Anny H. Niemczynow.

Zofia ma w sobie wiele traum i bolesnych doświadczeń z przeszłości. Jej drugie małżeństwo właśnie przeżywa kryzys, a kobieta ma wrażenie, że kolejny raz powtarza ten sam schemat. Spontanicznie postanawia zabrać swoją córkę w urodzinową podróż do Ameryki i właśnie tam dojrzewa do pewnych decyzji i zmian. To właśnie tam w jej życiu pojawia się Olivier. Młody kardiolog, któremu nie przeszkadza, fakt że jest prawie dziesięć lat młodszy od Zofii. Kobieta daje się ponieść chwili, i jak się okazuje to na zawsze zmieni jej życie. Czy Zofia postawi wszystko na jedną kartę? A może jednak da drugą szansę swojemu małżeństwu? Kobieta musi, jednak pamiętać, że życie bywa przewrotne i często potrafi kpić z naszych planów.

Wydawnictwo Luna wyszło z propozycją, abym została Ambasadorką najnowszej książki Anny H. Niemczynow. Po przeczytaniu Maleńskiej z chęcią się zgodziłam. Na tę okazję przygotowałam też dwa blurby polecające tę powieść. Napisałam w nich tak:

Maleńka to opowieść o tym, że niewyleczone traumy i urazy zawsze wpływają na nasze życie. To jedna z tych historii, która zmusza do refleksji i wyciągania wniosków z własnego życia. Anna. H. Niemczynom pokazuje, że życie bywa przewrotne i czasem na zmiany jest zwyczajnie za późno, jednak nie warto tracić nadziei.

Anna H. Niemczynom zabiera nas w barwną podróż do Ameryki. Jest to podróż, która raz na zawsze zmienia życie bohaterki. Zabawna, ale też nostalgiczna historia o życiu, które może mieć wiele barw tylko musimy odważyć się w pełni żyć i mieć w sobie odwagę i siłę, by przebaczać. Polecam!

Maleńka to bardzo mądra i dojrzała powieść. O zmienności życia, planach i marzeniach, które warto realizować, a nie odkładać na bok. O akceptacji i jej braku, o roli rozmowy w każdym związku i o tym, że łatwiej nam się żyje, jeśli potrafimy przebaczać.

Marta Mrowiec
Marta Mrowiec
Czyta, pisze, biega, chodzi po górach, ogląda mecze i słucha rapu. Nietypowo typowa kobieta.

Komentarze

Najczęściej czytane