Strona głównaKsiążkiDorota Dea Makowska, W tę grudniową noc (2023)

Ostatnio opublikowane

Dorota Dea Makowska, W tę grudniową noc (2023)

Usiadłam do lektury książki W tę grudniową noc z przekonaniem, że zaczynam pierwszą świąteczną historię, która zapewne otuli mnie i wprowadzi powoli w świąteczny nastrój. Jakże się myliłam!

Miałam pewne obawy, czy początek listopada to już ten czas, żeby zaczynać czytać książki świąteczne. Dostałam jednak propozycję współpracy reklamowej od Wydawnictwa Repilka i tak przeczytałam W tę grudniową noc. Czy są w niej święta? Owszem, ale jako tło, a historia wcale nie jest kolorowa i ciepła. Za to jest życiowa i taka, z której można wyciągnąć wiele ważnych wniosków.

Iwona i Robert są małżeństwem od kilku lat. Odkąd zostali rodzicami ich małżeństwo powoli zaczęło się rozpadać. Kobieta nie potrafi okazywać uczuć dziecku, a jedynie zapewnia mu podstawowe potrzeby. Z kolei Robert oczekuje od niej czegoś więcej. Sami też nie potrafią już ze sobą rozmawiać. Dwie minuty na drodze, w których udało im się uniknąć nieszczęścia na moment odmienią ich życie. Czy wnioski jakie wyciągną pozwolą im na porozumienie? Czy jeszcze można uratować małżeństwo, które od miesięcy nie istnieje?

W tę grudniową noc to jedna z tych gorzkich historii, które napisało samo życie, i które dzieją się każdego dnia. Autorka pokazuje, że nie trzeba czekać na wyjątkowy dzień, aby dokonać zmian w swoim życiu. To historia opowiadająca o tym, że w każdej relacji najważniejszy jest dialog i chęć, by walczyć o lepszą przyszłość. To także opowieść o trudnych decyzjach, złych wyborach i życiu, w którym wszystko musi być zapięte na ostatni guzik i nie ma w nim miejsca na spontaniczność. A może właśnie jej nam potrzeba? Przeżyjcie z bohaterami te parę dni i przekonajcie się, czy wigilijny wieczór to faktycznie dzień małych cudów. Autorce udało się też mnie wzruszyć i podczas jednej ze scen polały się łzy. Nie traktujcie tej opowieści jako typowo świąteczną historię, bo ważne decyzje nie potrzebują wyjątkowego czasu. Polecam!

Marta Mrowiec
Marta Mrowiec
Czyta, pisze, biega, chodzi po górach, ogląda mecze i słucha rapu. Nietypowo typowa kobieta.

Komentarze

Najczęściej czytane