Strona głównaKsiążkiJulian Barnes, Zanim mnie poznała (2024)

Ostatnio opublikowane

Julian Barnes, Zanim mnie poznała (2024)

Zanim mnie poznała to powieść dokładnie taka, jakie lubię najbardziej.

Do przeczytania Zanim mnie poznała skusiły mnie dwie rzeczy. Po pierwsze opis z okładki, który wydawał się być bardzo mój, a po drugie fakt, iż autor jest laureatem Nagrody Bookera. I nie myliłam się! To powieść skrojona wprost dla mnie. Dzisiaj w ramach współpracy reklamowej z Wydawnictwem Świat Książki opowiem Wam o niej nieco więcej.

A poniżej opis, który mnie przekonał do tej książki:

To opowieść o historyku Grahamie Hendricku, który porzucił żonę Barbarę i związał się z pełną wigoru Anną. W nowym związku jest przeszczęśliwy, dopóki pewnego dnia nie odkrywa, że jego nowa wybranka grała w wątpliwej jakości filmach. Graham zaczyna tropić jej przeszłość, szuka w książkach dedykacji od byłych kochanków, chadza do kin, oglądając tanie filmy, w których się pojawiała. Niby nie wini jej za przeszłość, ale historia zawsze była dla niego ważna…

Zanim mnie poznała to powieść, w której mamy gęstą atmosferę, wiele emocji i finał, który zaskakuje. To obraz zazdrości, który z czasem prowadzi do tragedii. Historia, która opowiada o miłości nieco zaborczej, ale też wydawać, by się mogła szczęśliwej. Jednak jak wiadomo zazdrość o przeszłość, w tym przypadku, swojej nowej żony jest wręcz absurdalna, niemniej dla głównego bohatera staje się motorem napędzającym do podejmowania kolejnych decyzji. Julian Barnes nie oszczędza czytelnika serwując mu mocne i zaskakujące zakończenie! Czytajcie, polecam!

Marta Mrowiec
Marta Mrowiec
Czyta, pisze, biega, chodzi po górach, ogląda mecze i słucha rapu. Nietypowo typowa kobieta.

Komentarze

Najczęściej czytane