Ostatnio opublikowane

Kwiecień 2015

Kwiecień za nami. Przyszedł czas na pierwsze podsumowanie czytelniczych zmagań i tego co znalazło się Na regale u Marty Mrowiec. Kwiecień okazał się rekordowy pod względem przeczytanych książek. Było ich aż 12! Z tego na stronie ukazało się 9 recenzji (3 pozostałe zapewne ukażą się w najbliższym czasie). Zobaczcie co udało mi się przeczytać. A co Wam udało się przeczytać?

1. Beata Pawlikowska, Jestem Bogiem podświadomości

Jestem Bogiem podświadomości  nie jest pierwszą książka Pani Beaty Pawlikowskiej, którą miałam w ręku. To kolejna już pozycja, która pokazuje, że jej autorka to mądra kobieta i co najważniejsze wie o czym pisze i co chce przekazać. W kilku kwestiach mam odmienne zdanie, jednak uważam że jej książki są wartościowe i za każdym razem pomagają nam odkryć coś nowego, zmienić nasze życie i zmotywować do działania.

2. A.S.A Harrison, W cieniu

W cieniu to debiutancka powieść A.S.Y Harrison. Została przetłumaczona na 27 języków. Niestety autorka zmarła na raka przed jej publikacją. Powieść ukazała się w 2013 roku, na rynek polski trafiła w tym roku. W cieniu to inteligenta i przemyślana powieść pokazująca psychologiczny aspekt rozpadu związku. To opowieść pokazująca do czego zdolna jest zdradzona kobieta.

3. Regina Brett, Bóg nigdy nie mruga. 50 lekcji na trudniejsze chwile w życiu

Regina Brett to kobieta doświadczona przez życie. Swoje felietony pisze od 1994 roku. Bóg nigdy nie mruga to jej debiut książkowy. To 50 lekcji na trudniejsze chwile w życiu, które pozwalają nam inaczej spojrzeć na rzeczy z reguły oczywiste, a które umykają nam wśród obowiązków życia codziennego.

4. Regina Brett, Jesteś cudem. 50 lekcji jak uczynić niemożliwe możliwym

Jesteś cudem! Ja jestem cudem, Ty jesteś cudem, Kasia, Marcin, John czy Franceska też są cudami. Każdy człowiek ma w sobie dobro, tylko musimy je umieć dostrzegać. Niemożliwe nie istnieje, niemożliwe to potencjał możliwości. Właśnie tego stara się nas nauczyć Regina Brett w swojej drugiej książce

5. Rasmus Ankersen, Kopalnie talentów. Jak odkryć i rozwinąć talent – u siebie i u innych

Bo talent to dopiero początek! To jedna z tez, którą próbuje udowodnić w swojej książce Rasmus Ankersen. Poszukuje on odpowiedzi na pytanie skąd u osób bierze się talent, czy w ogóle on istnieje oraz co trzeba zrobić, by osiągnąć sukces. Zabiera nas w ciekawą podróż do Kopalni Talentów.

6. Jojo Moyes, Razem będzie lepiej

Razem będzie lepiej to moje pierwsze spotkanie z twórczością Jojo Moyes. Autorka w swojej książce opowiedziała słodko – gorzką historię, która pozostawia po sobie w nas wyraźny ślad. To z pozoru banalna opowieść, jednak dotykająca istotnych kwestii.

7. Magdalena Kordel, Malownicze. Tajemnica bzów

Malownicze. Tajemnica bzów na sklepowe półki trafi początkiem maja, czyli za nieco ponad dwa tygodnie. Miałam okazję zapoznać się wcześniej z kolejną książką w dorobku Magdaleny Kordel i zauroczyła mnie ona swoją opowieścią. Najnowsza książka to mieszanka przeszłości z teraźniejszością otulona odrobiną magii.

8. Natasza Socha, Maminsynek

Natasza Socha  w swojej najnowszej książce zatytułowanej Maminsynek odnosi się do coraz częściej występującego problemu, jakim są mężczyźni po 30-stce nadal pozostający na garnuszku u mamy. I chociaż jej opowieść jest mocno ironiczna i przerysowana to pozwala na chwilę zastanawiania nad tym faktem.

9. Katarzyna Puzyńska, Motylek

Hermetycznie zamknięta wieś – Lipowo. Tam Katarzyna Puzyńska umieściła akcję swojej debiutanckiej książki. Każdy wie wszystko o sobie, każdy śledzi ruchy swoich sąsiadów, przeważnie każdy plotkuje. To właśnie tam dochodzi do morderstwa. Ciało należy do siostry zakonnej, której życie, jak się okazuje, nie należało do cnotliwych. Z czasem zostaje zabita druga kobieta – żona lokalnego milionera.

10. Piotr Adamczyk, Dom tęsknot (recenzja w niedzielę)

11. Patrycja Pustkowiak, Nocne zwierzęta

12. Loorie Moore, Kora. Opowiadania

Ile książek udało Wam się przeczytać? Jakie macie czytelnicze plany na maj? Ja zaplanowałam sobie przeczytać w maju Mroczny zakątek Gillian Flynn, Ogród Kamili Katarzyny Michalak, W dżungli zdrowia Beaty Pawlikowskiej, Treść jest kluczowa Ann Handley i C.C. Chapmana oraz dwie książki Grzegorza Kozery: Berlin, późne lato oraz Króliki Pana Boga, za które dziękuję Wydawnictwu Dobra Literatura. A co jeszcze to okaże się w trakcie miesiąca, gdyż jestem stałym bywalcem biblioteki i co jakiś czas udaje mi się dostać coś ciekawego. Korzystacie czasem z biblioteki? Na koniec chwalę się po raz kolejny cudowanie wydanymi książkami Jane Austen Duma i uprzedzenie oraz Rozważna i romantyczna (tak, tak to te z Biedronki 😉 )

Marta Mrowiec
Marta Mrowiec
Czyta, pisze, biega, chodzi po górach, ogląda mecze i słucha rapu. Nietypowo typowa kobieta.

Komentarze

Najczęściej czytane