7 polskich płyt idealnych na prezent pod choinkę

Jak wiecie sporo czasu poświęcam też muzyce. Nic więc dziwnego, że poza książkami na prezent wybieram również płyty. Dzisiaj mam dla Was propozycję 7 albumów, które idealnie pasują jako prezent pod choinkę.

Ralph Kamiński – m o r z e

m o r z e to krążek eklektyczny, jednak mimo swojej różnorodności debiutancki album Ralpha Kaminskiego jest bardzo spójny i wyrazisty. Zachowany został balans pomiędzy smutkiem, nostalgią i melancholią, a energią i żywiołowością. Klamrą spinającą całość jest wokal młodego artysty. Jest w nim pewien rodzaj magnetyzmu i niepowtarzalności. To barwna opowieść o miłości, tęsknocie, namiętności czy samotności. O życiu. Takim jakie jest, o emocjach jakie nam towarzyszą czy wyborach jakie dokonujemy. Ralph pokazuje, że stworzył krążek kompletny i taki, który świetnie obrazuje jego osobowość.

Paweł Domagała – Opowiem ci o mnie

Opowiem ci o mnie to bardzo subtelna i intymna opowieść o miłości. Paweł Domagała pokazuje, że za pomocą delikatnych melodii i prostych słów można pięknie opowiadać o uczuciach. To propozycja idealna dla osób lubiących spokój i harmonię.

Isle of Love – Isle of Love

Isle of Love to przede wszystkim kojące dźwięki. Ta płyta leniwie płynie, zabiera nas w spokojne krainy i pozwala się zrelaksować. Isle of Love to idealnie wyważona mieszanka różnych dźwięków, która jest spójna i harmonijna. Panowie postawili na naturalność i prostotę i okazało się to strzałem w dziesiątkę. To naprawdę dobra, polska muzyka.

Nash – Trik

Jest coś w tym duecie magicznego. Urzekają prostotą i subtelnością. Całość można porównać do motyla. Delikatność, ulotność i piękno. Cieszę się, że na naszym rynku powstają takie albumy. Mam tylko nadzieję, że ten debiut zostanie zauważony i nie przejdzie bez echa. Nie przegapcie ich! Ach! Ciągle zachwycam się okładką albumu. Jest niesamowita!

Piotr Zioła – Revolving Door

Revolving Door to materiał bardzo świadomy i przemyślany. Mimo swojej różnorodności jest on spójny, a sam artysta, choć młody, jest niezwykle dojrzały. W każdym numerze coś nas zachwyca, z każdym kolejnym odsłuchem możemy odnaleźć nowe smaczki. Jednak siłą napędową tego krążka jest charakterystyczna barwa głosu Piotra.  To właśnie wokal, który raz jest delikatny i subtelny, za chwilę mocny i mroczny sprawia, że tego krążka słucha się z nieukrywaną przyjemnością.

Alicja Majewska – Wszystko może się stać

Alicja Majewska pokazuje, że jest artystką przez duże A. Jej najnowsza płyta jest niezwykle ciepła i urokliwa. To propozycja nie tylko dla starszych słuchaczy. Znajdziemy tutaj historie o miłości,szczęściu, nadziei. O życiu. Ze wszystkimi jego barwami.

Joanna Kondrat – Echo

Joanna Kondrat to moje odkrycie tego roku. Subtelny i delikatny wokal otula nas swoim ciepłem. Kojące dźwięki pozwalają się wyciszyć, a wszystko to podkreślają mądre teksty. Joanna pokazuje, że polski rynek muzyczny ma się nieźle.

 Kupujecie płyty na prezent? 😉

Marta Mrowiec

Gdyby nie książki zapewne więcej pisałaby o muzyce, gdyby nie muzyka więcej pisałaby o książkach. Dwa światy, które wypełniają moje życie. Świat dźwięków, o których szerzej wypowiadam się na jednej ze stron muzycznych oraz świat kreowany za pomocą słowa, o którym wypowiadam się tutaj.

Ostatnio opublikoWANE