Strona główna Książki Simon King, Clare Nasir, Jak pachnie deszcz? (2020)

Ostatnio opublikowane

Karolina Morawiecka, Zagadka drugiej śmierci czyli klasyczna powieść kryminalna o wdowie, zakonnicy i psie (z kulinarnym podtekstem)

Chociaż to już czwarty tom z Karoliną Morawiecką, jako panią detektyw, to tak naprawdę moje pierwsze spotkanie z książką Karoliny Morawieckiej, autorką.

Wojciech Dutka, Bractwo mandylionu (wydawnictwo uzupełnione 2020)

Bractwo mandylionu to uzupełnione wydanie książki Wojciecha Dutki. To opowieść na kilka wieczorów, ale wciąga jak najlepsza książka przygodowa.

Regina Brett, Trudna miłość. Mama i ja (2020)

Bardzo lubię książki Reginy Brett, za spokój, lekkość, szczerość i taką ujmującą prostotę. Wiele z tych książek wynoszę i wiele mnie uczą....

Katarzyna Janus, Błękitny dom nad jeziorem (2020)

Błękitny dom nad jeziorem to powieść jakie lubię najbardziej. Nieco sentymentalna, melancholijna i tak po prostu zwyczajna i ciepła.

20 książek na jesienne wieczory, czyli co czytać tej jesieni

Starałam się wybrać książki, które zrobiły na mnie wrażenie, ale też skupiałam się na różnych gatunkach, aby każdy znalazł coś dla siebie....

Simon King, Clare Nasir, Jak pachnie deszcz? (2020)

Czasem lubię sięgnąć po książki, które mnie uczą, przypominają o tym, o czym starano się mnie nauczyć w szkole, i które pokazują jak fascynujący jest świat.

Jedną z takich książek jest właśnie pozycja autorstwa Simona Kinga i Clare Nasir zatytułowana Jak pachnie deszcz? 100 pytań na temat zadziwiających zjawisk pogodowych. Czasem zastawiam się, jakby wyglądała moja nauka w szkole teraz, z tym umyłem, podejściem do życia i doświadczeniem jakie mam. Zapewne byłaby ona bardziej świadoma i fascynująca. Pozwalałby mi na ponowne odkrywanie i zachwycanie się światem, ale o tym mogę tylko pogdybać. Dlatego tym chętniej sięgam po książki popularnonaukowe, które w dodatku są napisane zrozumiałym językiem, a wiedza z nich płynąca jest łatwo przyswajalna.

Nie da się ukryć, że autorzy Jak pachnie deszcz? to pasjonaci zjawisk meteorologicznych, w ich pisaniu czuć pasję i autentyczne zaangażowanie w omawiane tematy i zagadnienia. Ciekawa forma na stawianie pytań pozwala spojrzeń na problemy z różnej perspektywy, niemniej punktem wyjścia zawsze jest nauka i jej prawa.

Jak pachnie deszcz? to opowieść o świecie, który nas otacza, o zjawiskach pogodowych, zmianach klimatu, problemach z jakimi boryka się ludzkość i z jakimi może się borykać, jeśli w porę nie zacznie działać. W tej pozycji znajdziecie odpowiedź nie tylko na tytułowe pytanie, ale też na wiele innych tematów. Poznacie rodzaje chmur, przeczytacie o tornadach i huraganach, o deszczu, tęczy i wielu, wielu innych ciekawostkach. To pozycja, która nadaje się zarówno dla dorosłych czytelników, jak i dla młodszych ciekawych świata. W książce znajdziecie rysunki, tabele, wykresy a wszystko po to, aby łatwiej zrozumieć omawiane zjawiska. To dopracowana pozycja, która dla laików w temacie (jak ja), jest naprawdę wciągającą i pouczającą lekturą.

Jak pachnie deszcz? to świetna książka, która wiele nas nauczy, jednak napisana w taki sposób, że nie poczujemy się przytłoczeniu nadmiarem informacji. Autorzy zadbali, by posługiwać się prostym językiem i wszystko jasno tłumaczyć. Otaczający nas świat jest fascynujący. Ostatnio pisałam Wam o życiu zwierząt, a dzisiaj z kolei mieliście okazję przyjrzeć się pozycji dotyczącej zjawisk pogodowych. Lubię od czasu do czasu sięgać po takie pozycje, które nadal mnie czegoś uczą.

Marta Mrowiec
Czyta, pisze, biega, chodzi po górach, ogląda mecze i słucha rapu. Nietypowo typowa kobieta.

Komentarze

Najczęściej czytane

Książki na jesienne wieczory, co wybrać?

Jesień powoli rozgościła się na świecie. Jest piękna i kolorowa, ale bywa też deszczowa i zimna. Z każdym dniem zbliżamy się także do zimy....

22 najlepsze książki przeczytane w 2019 roku

Jako, że jestem u siebie nie muszę wybierać 10, czy 5 najlepszych książek ubiegłego roku. Wyszło 22. Są to książki, które utkwiły...

Najpiękniejsze cytaty o miłości

Dzisiaj walentynki. Jedni to święto obchodzą inni nie. Dla zakochanych to wyjątkowy dzień, zaś przeciwnicy wytykają, że kochać powinno się każdego dnia i to...

Prezenty dla miłośników gór

Przy okazji górskiego tygodnia mam dla Was 5 propozycji na idealne prezenty dla osób lubiących góry. I nie są to książki 😉

Wojciech Dutka, Bractwo mandylionu (wydawnictwo uzupełnione 2020)

Bractwo mandylionu to uzupełnione wydanie książki Wojciecha Dutki. To opowieść na kilka wieczorów, ale wciąga jak najlepsza książka przygodowa.