Strona głównaKsiążkiMargaret Durrell, Co się stało z Margo? (2023)

Ostatnio opublikowane

Margaret Durrell, Co się stało z Margo? (2023)

Jakiś czas temu pisałam Wam o książkach Geralda Durrella, tym razem mam dla Was kilka słów o książce napisanej przez jego siostrę, Margaret Durrell.

Na stronie możecie znaleźć teksty o książkach Geralda Durrella tj.: Moja rodzina i inne zwierzęta, Moje ptaki, zwierzaki i krewni oraz Ogród bogów. Te trzy książki składają się na trylogię z Korfu i opowiadają o życiu rodziny Durrellów. Musze przyznać, że nie wiedziałam, że siostra Geralda też napisała książkę. Dzięki współpracy reklamowej z Wydawnictwem Noir Sur Blanc mogłam ją przeczytać i uważam, że Margaret podobnie jak brat potrafi zabawnie opowiadać o swoim życiu.

Jest 1947 rok. Po powrocie z Korfu Margo za namową swojej ciotki postanawia otworzyć pensjonat w Bournemouth. Na początku ma w planach przyjmować tylko sprawdzonych i poważnych gości, który nie przyczynią się do złej sławy prowadzonego pensjonatu. Wszystko się zmienia, gdy pojawiają się pierwsi goście. Kobieta nie potrafi im odmawiać, tym samym w pensjonacie zaczyna mieszkać całkiem zabawna mieszanka osobowości. Jest malarz aktów, dwie pielęgniarki, które zmieniają mężczyzn, jak rękawiczki, co w efekcie staje się powodem plotek, iż Margo prowadzi burdel, kobieta w ciąży, czy małżeństwo z ciekawskim synem. Co jakiś czas w pensjonacie zjawia się też Gerald przywożąc swoje zwierzęta. Zycie płynie, goście co krok mają problemy, które Margo musi rozwiązywać i gasić pożary, czasem dosłownie! Dajcie się namówić na wizytę w tym pensjonacie!

Co się stało z Margo? to przezabawna powieść. Jej rękopis znalazła wnuczka autorki 35 lat później od jej napisania, a sama książka powstała w latach 60. ubiegłego wieku. Margo ma poczucie humoru opisując swoich lokatorów, a ich perypetie potrafią rozbawić, To lekka i urocza opowieść. Jeśli pokochaliście książki Geralda Durrella to zapewne tak samo będzie z książką jego siostry. Dobra zabawa gwarantowana! Czytajcie!

Marta Mrowiec
Marta Mrowiec
Czyta, pisze, biega, chodzi po górach, ogląda mecze i słucha rapu. Nietypowo typowa kobieta.

Komentarze

Najczęściej czytane