Strona głównaKsiążkiKryminałIsabella Maldonado, Cipher (2023)

Ostatnio opublikowane

Isabella Maldonado, Cipher (2023)

Po kilku książkach związanych z tematami wojennymi potrzebowałam czegoś innego. Padło na książkę autorstwa Isabelli Maldonado zatytułowaną Cipher. Wkręciłam się totalnie w pogoń za mordercą i byłam ciekawa, jak wypadnie jego konfrontacja z Agentką specjalną Niną Guerrerą.

Okazuje się, że autorka wie o czym pisze, gdyż  ukończyła FBI National Academy w Quantico i dowodziła jednostką specjalną. Nie wiedziałam czego się spodziewać po tej książce, a już od pierwszych stron zostałam wciągnięta w wir wydarzeń i przepadłam!

Nina Guerrera ma szesnaście lat, kiedy cudem udaje jej się wyrwać porywaczowi. Teraz po latach, gdy została agentką specjalną i zupełnie odcięła się od przeszłości ona się o nią upomniała. Kiedy do sieci wypływa nagranie, w którym obezwładnia napastnika jej porywacz sprzed lat nagle się pojawia i postanawia rozprawić się z Wojowniczką, jak określa Ninę. Walka jest nierówna, ale kobieta postanawia się z nim skonfrontować zwłaszcza, że śmierć ponoszą młode kobiety, a szyfry zostawiane przez mordercę póki, co prowadzą jedynie do ofiar, a on pozostaje nieuchwytny. Czas ucieka, a Nina w końcu musi ponownie zmierzyć się z własnymi demonami.

Cipher to thriller, który wciąga od pierwszych stron. Tutaj akcja pędzi na łeb, morderca jest zawsze o krok, a czytelnik do końca nie wie, kto z tej pogoni wyjdzie zwycięsko. To historia o wielkiej krzywdzie i traumie, która odciska piętno na życiu dorosłej już kobiety. O ambicji, uporze i walce z własnymi demonami. O tym, że zazwyczaj po burzy wychodzi słońce, jednak czasami jest to długa i mozolna droga. Cipher to świetna propozycja dla fanów gatunku, ale też dla wszystkich tych, którzy lubią dobrą rozrywkę. Polecam!

Marta Mrowiec
Marta Mrowiec
Czyta, pisze, biega, chodzi po górach, ogląda mecze i słucha rapu. Nietypowo typowa kobieta.

Komentarze

Najczęściej czytane