Ostatnio opublikowane

Wrzesień 2015

Wrzesień to kolejny miesiąc, w którym więcej czytałam niż pisałam, stąd pojawiły się tylko trzy recenzje. Za to było kilka wywiadów. Jak u Was? Co ciekawego czytaliście?

We wrześniu przeczytałam 7 książek. Wkrótce pojawią się pozostałe recenzje. Do tej pory mogliście przeczytać o trzech bardzo dobrych pozycjach.

Roxana Saberi – Między światami. Moje życie i niewola w Iranie

Podczas pobytu w więzieniu Sabari odtwarzała w głowie wszystkie rozmowy, przypominała sobie wydarzenia, by możliwie precyzyjnie odwzorować je w swojej książce. Jej opowieść jest niezwykle autentyczna i szczera, miejscami bardzo bolesna. Wzrusza nas i sprawia, że inaczej patrzymy na świat. Trudno uwierzyć, że w cywilizowanym świecie wciąż zdarzają się aresztowania dziennikarzy z wyimaginowanym powodów, tylko po to by zamknąć im usta. Ta historia porusza i pokazuje, jak działa prawo w krajach islamskich

Maria Paszyńska – Warszawski niebotyk

Maria Paszyńska napisała swoją pierwszą powieść z niezwykłym rozmachem. Zadbała o to, by akcja snuła się jednocześnie wciągając nas w swoją opowieść. Sprawiła, że z wielkim żalem odłożyłam książkę. Chciałam dłużej rozkoszować się pobytem w Warszawie lat 30′. Klimatyczna, dopracowana, niezwykle emocjonalna powieść. Świetny debiut a jego zakończenie pozostawia nam nadzieję, że autorka pokusi się o napisanie kontynuacji.

Magdalena Knedler – Pan Darcy nie żyje

Pan Darcy nie żyje to bardzo udany pisarski debiut Magdaleny Knedler. Lekkie pióro, poczucie humoru, ciekawie prowadzona akcja sprawiają, że nie potrafimy się oderwać. Duży plus należy się również za samo wydanie książki. Wydawnictwo Czwarta Strona po raz kolejny pokazało, że zna się na rzeczy. Matowa okładka, szyte strony, przystępna czcionka wpływają na nasz komfort czytania. Z niecierpliwością czekam na kolejną książkę Magdaleny.

Wrzesień był zdecydowanie miesiącem wywiadów. Ukazało się ich 6.

wywiad (2)

A jak wrzesień wyglądał u Was? Co czytaliście, oglądaliście, słuchaliście? 😉

Marta Mrowiec
Marta Mrowiec
Czyta, pisze, biega, chodzi po górach, ogląda mecze i słucha rapu. Nietypowo typowa kobieta.

Komentarze

Najczęściej czytane