Strona głównaKsiążkiBiografie, wspomnieniaDaniel Smith, Myśl jak Einstein (2024)

Ostatnio opublikowane

Daniel Smith, Myśl jak Einstein (2024)

Zazwyczaj mam tak, że słynne osoby znam ze słyszenia, jednak o ich życiu nie wiem zbyt wiele. Dlatego cenię sobie moje współprace z wydawnictwami, gdyż dzięki nim sięgam po książki, po które zapewne sama bym nie sięgnęła w najbliższym czasie.

Na wstępie napisałam, że pewnie nie sięgnęłabym po tę książkę w najbliższym czasie, ale nie jest to do końca prawda, gdyż już jakiś czas temu wypatrzyłam ją w zapowiedziach i pierwsze co to wpadła mi w oko… okładka. Wydawnictwo Bellona wyszło z propozycją przeczytania tej pozycji i dzisiaj w ramach współpracy reklamowej Wam o niej opowiem.

Nie jest to jakaś obszerna książka, niemniej jest napisana w sposób angażujący i ciekawy. To połączenie poradnika z biografią znanego geniusza. Autor opowiada o Einsteinie i poprzez jego życie pokazuje, jak czytelnik może zmienić swój sposób myślenia. Każdy z rozdziałów rozpoczyna się też cytatem Einsteina lub osób, które go znały. I tak odkrywamy życie Alberta, śledzimy jego naukową karierę i dorobek, a także życie osobiste i wybory, których dokonywał. Dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy o nim, o których nie miałam pojęcia. Przypomniałam sobie co nieco z fizyki, za którą niestety nadal nie przepadam i poznałam punkt widzenia Einsteina na wiele różnych kwestii. Jeśli lubicie książki, z których możecie się czegoś nowego dowiedzieć to koniecznie sięgnijcie po tę pozycję, a kto wie może gdzieś w głębi Was skrywa się geniusz? 😉

Marta Mrowiec
Marta Mrowiec
Czyta, pisze, biega, chodzi po górach, ogląda mecze i słucha rapu. Nietypowo typowa kobieta.

Komentarze

Najczęściej czytane