Strona głównaKsiążkiHubert Klimko-Dobrzaniecki, Fisharmonia. Snówpowiązałka (2023)

Ostatnio opublikowane

Hubert Klimko-Dobrzaniecki, Fisharmonia. Snówpowiązałka (2023)

Dwa lata temu opowiadałam Wam o Niech żyje śmierć! mojej pierwszej książce autora, którą miałam okazję przeczytać. Książka zrobiła na mnie wrażenie, dlatego chętnie podjęłam się współpracy reklamowej przy najnowszej powieści Huberta Klimko-Dobrzanieckiego.

W pierwszej kolejności w najnowszej książce Huberta Klimko-Dobrzanieckiego ujął mnie tytuł. A tytułowa Fisharmonia odegrała istotną rolę w całej tej historii. Kolejny raz autor kupił mnie swoją wrażliwością, spostrzegawczością i celnością oceny społecznych zachowań. Dzisiaj w ramach współpracy reklamowej z Wydawnictwem Noir sur Blanc właśnie o niej chcę Wam opowiedzieć.

Wszystko zaczyna się od stypy. A potem już płynie opowieść różnych ludzi, którzy poznali się w różnych okolicznościach. Łączy ich tyle samo, co dzieli. Każdy skrywa jakieś tajemnice, każdy za czymś tęskni i czegoś szuka. To opowieść, której nie da się opowiedzieć, a nawet jeśli to nie chcę Wam odbierać przyjemności z poznania osób, które przewijają się na kartach tej historii. Jest trener, który niestety nie żyje, ordynator mający romans, samotna matka, która nigdy nie zapomniała o ojcu swojego dziecka i cała paleta innych postaci. Każda z nich jest na swój sposób wyjątkowa i dąży do czegoś innego w życiu.

Fisharmonia. Snówpowiązałka to nietuzinkowa opowieść, w której rzeczywistość przeplata się ze snami. W której się tęskni, kocha, zdradza, nienawidzi, czuje się samotnym, ale też stroni od ludzi. To historia pełna tajemnic, niedopowiedzeń, ślubów, pogrzebów i dziwnych rozmów. To nieco satyryczny obraz naszego społeczeństwa i jego przywar. Nie ukrywam, że wiele z dialogów mnie szczerze rozbawiło! Kolejna powieść autora, którą mogę polecić. Idealna na jesienne wieczory. Mam tylko jeden poważny zarzut. Zdecydowanie za krótka! Poecam!

Marta Mrowiec
Marta Mrowiec
Czyta, pisze, biega, chodzi po górach, ogląda mecze i słucha rapu. Nietypowo typowa kobieta.

Komentarze

Najczęściej czytane