Strona głównaKsiążkiMike Omer, Pajęcza sieć (2021)

Ostatnio opublikowane

Mike Omer, Pajęcza sieć (2021)

Pajęcza sieć to jedna z tych książek, w którą nie umiałam się wczytać od samego początku, jednak kiedy to nastąpiło z kolei nie potrafiłam jej odłożyć. Do dosyć klasyczna historia, jedna wciągająca i pełna zwrotów akcji.

Wyobraź sobie, że dostajesz jakąś wiadomość, która z pozoru wydaje się być niegroźna. Później okazuje się, że zawierała w sobie informację, jak zginiesz. Tak działa zabójca, którego poznajemy w Pajęczej sieci. Jego ofiarami są młode, atrakcyjne kobiety, które nic nie łączy. Jednak kiedy zaczynają ginąć kolejne, a jedną z nich jest Kendele Byers, która zaspokajała fantazje klientów wysyłając im części garderoby lista podejrzanych staje się bardzo długa. Śledczy Mitchell Lonnie wraz ze swoim partnerem stoją przed trudnym zadaniem. W dodatki, kiedy jego siostra zostaje włączona w śledztwo jako przynęta śledczy nie potrafi podejść do sprawy profesjonalnie, a problemy życia osobistego też mają na to wpływ. Ostatecznie jest zagubiony i zaczyna nawalać. Sprawa nie posuwa się do przodu, zagrożone są kolejne młode kobiety, a w dodatku o jedna z dziennikarek zawsze jest o krok przed śledczymi, przez co patrzą im na ręce wszyscy wokół. Atmosfera robi się coraz cięższa, a seryjny zabójca nie odpuszcza. Czy popełni błąd i uda się go złapać? Czy odkryte wcześniejsze zaginięcia to kolejne ofiary tej samej osoby, a może pojawił się naśladowca? O tym dowiecie się czytając Pajęczą sieć. Jedno jest pewne, w tej historii dzieje się bardzo dużo, a Wy możecie poczuć się uwikłani i osaczeni. Zapewne też już nie z takim spokojem będziecie czytać wiadomości od nieznajomych.

Pajęcza sieć to pierwszy tom z cyklu Glenmore Park i przyznam, że czekam już na kolejny tom z tej serii, gdyż to półotwarte zakończenie sprawiło, że nadal mam kilka pytań. Wracając do Pajęczej sieci mogę powiedzieć, że z jednej strony to klasyczna historia, jednak tak skonstruowana, że do samego końca tak naprawdę wszystko może się wydarzyć. Książki gatunkowe mają to do siebie żeby się przy nich dobrze bawić i czytając Pajęczą sieć tak właśnie było, chociaż muszę przyznać, że sposób komunikacji mordercy ze swoimi ofiarami przyprawił mnie o ciarki. Autor pokazuje jak wiele o nas można dowiedzieć się z sieci i jak niebezpieczne bywa udostępnianie wielu informacji.

Pajęcza sieć to historia, która trzyma w napięciu, mimo, że akcja nie pędzie na łeb, na szyję. Niemniej Mike Omer dosłownie tka ją zdanie po zdaniu, tak że składa się w całość, która wciąga i nie pozwala złapać oddechu. Po lekturze Pajęczej sieci, która rozpoczyna nowy cykl z chęcią sięgnę po wcześniejsze książki autora, w tym po książki z serii Sprawa Zoe Bentley, która w Glenmore Park gra drugie skrzypce, jednak jest niezwykle charakterna. Jeśli szukacie rzetelnego, klasycznego thrillera to sięgnijcie po Pajęczą sieć!

Marta Mrowiec
Marta Mrowiec
Czyta, pisze, biega, chodzi po górach, ogląda mecze i słucha rapu. Nietypowo typowa kobieta.

Komentarze

Najczęściej czytane