Strona głównaMuzykaZrób głośniej #20

Ostatnio opublikowane

Zrób głośniej #20

Kolejny miesiąc za nami. Sprawdźcie jakie albumy ukazały się w marcu i na które warto zwrócić uwagę.

Kortez, Dobrze, że Cię mam

Jest wielu artystów, których albumy biorę w ciemno. Jednym z nich jest Kortez. Uwielbiam jego niespieszność, pewien rodzaj melancholii i rozmarzenia. A w tyj wszystkim co robi jest niezwykle ujmujący i autentyczny. Tym razem ponownie dostaliśmy Epkę, na której znalazły się cztery utwory. Każdy z nich jest zupełnie kortezowy, już nie pamiętam ile razy gościły u mnie w marcu.

George Ezra, Staying at Tamara’s

Ezra idealnie dopasował się swoim najnowszym albumem do Korteza. Przynajmniej druga część albumu. Artysta stworzył zarówno energiczne i żywiołowe kompozycje, jak i takie pozwalające na zadumę i wyciszenie. Tak naprawdę nie ma na tym albumie nic odkrywczego, artysta tworzy bezpieczne kompozycje, jednak w jego przypadku to nie jest zarzut. Z przyjemnością słucham tego materiału.

Julia Pietrucha, Postcards from the Seaside

Już debiutancki krążek Julii Pietruchy pokazał, że jest ona niezwykle barwną artystką. Najnowszy album to mieszanka mocniejszych utworów, jak i delikatnych ballad. Tym razem Julia pokusiła się także o kompozycje w języku polskim, które powstały we współpracy z Dawidem Podsiadło. Jedno pozostało niezmienne, a mianowicie akustyczny klimat albumu, który ujmuje subtelnością. Dajcie się zaczarować!

Fisz Emade Tworzywo, Numer 1

Dwupłytowy album zatytułowany Numer 1 zawiera 22 utwory wyselekcjonowane przez Fisza i zremasterowane przez Jacka Gawłowskiego. To podsumowanie działalności artystycznej braci Waglewskich. Edycja specjalna albumu zawiera dwa nowe utwory Zwykły i Kanterstrajk. Pozycja obowiązkowa!

Oprócz tego warto posłuchać Only Human Caluma Scotta, Przewijanie na podglądzie Króla, Rapersampler Ten Typ Mesa, Coś przerywa Dwa Sławy, czy My Dear Melancholy The Weeknd.

Z samych utworów dosyć niespodziewanie słuchałam nowego Sławomira. Tekst rozkłada mnie na łopatki za każdym razem. Zresztą posłuchajcie sami 😉

Ponadto często wracałam do dwóch utworów:

 

A kogo Wy słuchaliście w marcu? 😉

Marta Mrowiec
Marta Mrowiec
Czyta, pisze, biega, chodzi po górach, ogląda mecze i słucha rapu. Nietypowo typowa kobieta.
Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Komentarze

Najczęściej czytane