Strona głównaKsiążkiZapowiedź patronacka: Przemek Rudzki, Bagno. Czternaście historii o ucieczce

Ostatnio opublikowane

Zapowiedź patronacka: Przemek Rudzki, Bagno. Czternaście historii o ucieczce

Bagno. Czternaście historii o ucieczce to najnowsza książka Przemka Rudzkiego, którą objęłam patronatem medialnym. To czternaście poruszających historii, które mnie pochłonęły bez reszty, i które będą Wam polecać!

14 września 2022 roku nakładem Wydawnictwa SQN ukaże się książka Przemka Rudzkiego zatytułowana Bagno. Czternaście historii o ucieczce. Poniżej opis książki:

Uzależniona od mediów społecznościowych nastolatka. Były bramkarz, wyniszczony przez lata rywalizacji z kumplem. Doświadczony dziennikarz, który wraca na stare śmieci, by zrobić rachunek sumienia – to tylko niektórzy bohaterowie miniatur literackich Przemka Rudzkiego. Na pozór nie mają ze sobą wiele wspólnego, ale łączy ich jedno – wszyscy chcą uciec z Bagna, które może być zarówno dowolnym miejscem na mapie, jak i stanem umysłu.

Przemek Rudzki z wrażliwością obserwuje ludzi i czerpie pełnymi garściami z otaczającego nas świata, budując historie, które mogą być opowieścią o każdym z nas, przy okazji zaś kreśląc dogłębne studium mało­miasteczkowości. Znajdziemy tu trudne i nierzadko osobiste tematy: niełatwa miłość do bliskich, ciężka depresja czy pracoholizm.

To nie tylko książka o sporcie, ale i lektura dla wytrawnych czytelników dobrej literatury w stylu Nicka Hornby’ego czy Oty Pavla!

Przemek Rudzki w 2013 roku zadebiutował powieścią Gracz. Poza tym jest autorem książki Futbol i cała reszta oraz Zapiski z Królestwa. 50 niesamowitych opowieści o angielskim futbolu. Autor dorastał na górniczym osiedlu w Czeladzi z widokiem na szyb kopalni z okna swojego pokoju. Jako kilkuletni chłopiec zakochał się w angielskiej piłce i tak mu zostało do dziś. Samozwańczy dziennikarz i pisarz, zawieszony pomiędzy małomiasteczkowością Czeladzi a światłami Londynu. Przemek Rudzki jest założycielem kanału „Kick Off” na YouTube i wieloletnim komentatorem Premier League na antenie Canal+.

Bagno. Czternaście historii o ucieczce ukaże się pod moim patronatem! A tutaj możecie kupić książkę.

Marta Mrowiec
Marta Mrowiec
Czyta, pisze, biega, chodzi po górach, ogląda mecze i słucha rapu. Nietypowo typowa kobieta.

Komentarze

Najczęściej czytane