Strona głównaKsiążkiBarbara Wysoczańska, Cena wolności (2023)

Ostatnio opublikowane

Barbara Wysoczańska, Cena wolności (2023)

Proszę Państwa Cena wolności to wspaniała powieść, proszę czytać!

Chyba na tym wstępie mogłabym skończyć ten tekst. Serio. Cena wolności to jedna z tych powieści, które nie potrzebują nadmiernej reklamy, bo świetnie broni się sama. Przeczytajcie i zachwyćcie się tak jak ja! Jeśli pamiętacie to jakiś czas temu pisałam Wam o Aktoreczce, była to powieść, którą dosłownie pochłonęłam. Obiecałam sobie, że z kolejną książką Barbary Wysoczańskiej już tak nie zrobię, ale… było trudno! To taka opowieść, która wciąga od pierwszych stron, trzyma czytelnika i nie pozwala o sobie zapomnieć. Szukałam każdej chwili, by móc wrócić do bohaterów. O Aktoreczce możecie przeczytać tutaj, a dzisiaj w ramach współpracy reklamowej z Wydawnictwem Filia nieco napiszę Wam o Cenie wolności.

Rok 1904. Carski reżim. Klara Tyszkowska przyjaźni się z Jędrzejem, jednak mężczyzna darzy kobietę głębszym uczuciem. Klara studiuje, jest feministką i aktywistką i nie zgadza się na organizowanie swojego życia przez ojca. Spotkanie z rosyjskim kapitanem na zawsze zmieni jej życie i dopiero ono uświadamia kobiecie, że miłość niekoniecznie musi być czymś gwałtownym, a czasami rodzi się z przyjaźni. Zmuszona do walki o przyjaciela jest gotowa zapłacić każdą cenę, jednak nie jest do końca świadoma jak wysoko ona będzie. Walka o wolność, nie tylko kraju, zawsze przynosi wiele ofiar.

Cena wolności to poruszająca, pełna emocji opowieść o walce. Walce o siebie, o miłość, przyjaźń, o kraj. Walce, która przynosi wiele ofiar, zostawia trwałe ślady w psychice i która na zawsze zmienia życie. To historia o tym, że uczucia czasami nie wybuchają gwałtownie, a rodzą się długo i po cichu. O decyzjach podjętych błędnie lub za późno, o ryzyku, niebezpieczeństwie i bezwzględności. Pięknie napisana historia, która na długo ze mną zostanie. To kolejna, po Aktoreczce powieść Barbary Wysoczańskiej, która pochłonęła mnie od pierwszych stron! Dajcie się porwać lekturze, przeżyjcie ją wraz z bohaterami a potem… sięgnijcie po kolejne książki autorki. Polecam!

Marta Mrowiec
Marta Mrowiec
Czyta, pisze, biega, chodzi po górach, ogląda mecze i słucha rapu. Nietypowo typowa kobieta.

Komentarze

Najczęściej czytane