Strona głównaKlasyka na regaleHerbert George Wells, Niewidzialny człowiek (2024)

Ostatnio opublikowane

Herbert George Wells, Niewidzialny człowiek (2024)

Chyba każdy z nas ma listę książek, które chce w życiu przeczytać. Na mojej liście jest głównie klasyka literatury, więc dzięki współpracy reklamowej z Wydawnictwem Bellona w końcu nadrobiłam Niewidzialnego człowieka i niczego nie żałuję!

Od dawna twierdzę, że nie czytam książek z gatunki science fiction, wyjątek stanowi klasyka literatury, dlatego jak tylko zobaczyłam w zapowiedziach Niewidzialnego człowieka sama napisałam do Wydawnictwa Bellona z prepozycją współpracy reklamowej przy tym tytule. Jestem już po lekturze i muszę przyznać, że cieszę się iż sięgnęłam po ten tytuł, a teraz mam ochotę na film.

Griffin wziął udział we własnym eksperymencie i stał się niewidzialny. Teraz, gdy przybył do wioski chce w spokoju popracować nad odwróceniem tego wydarzenia. Jednak jego owinięta bandażem twarz budzi strach, a z czasem on sam zaczyna wręcz terroryzować mieszkańców. Szalony naukowiec za wszelką cenę chcę wrócić do normalnego stanu sprzed eksperymentu a później zbić na nim fortunę. Jest bezwzględny i nie cofnie się przed niczym!

Niewidzialny człowiek to gatunkowo science fiction, jednak dla mnie ma trochę z powieści przygodowej, a nawet elementy komedii. Zdaję siebie sprawę, że jest to powieść pisana w zupełnie innych czasach i warto mieć to na uwadze. Niemniej to bardzo ciekawy koncept, który pokazuje, że czasem to o czym marzymy nie jest tym, czego tak naprawdę chcemy. Czasem nie liczy się samo osiągnięcie, a droga, która nas do niego zaprowadziła. Bawiłam się świetnie podczas lektury, mimo że niektóre wydarzenia wywołały ciarki. Jeśli jeszcze nie czytaliście to polecam!

Marta Mrowiec
Marta Mrowiec
Czyta, pisze, biega, chodzi po górach, ogląda mecze i słucha rapu. Nietypowo typowa kobieta.

Komentarze

Najczęściej czytane