Strona głównaKsiążkiKryminałMari Jungsted, We własnym gronie (2023)

Ostatnio opublikowane

Mari Jungsted, We własnym gronie (2023)

Wygląda na to, że seria kryminalna Marii Jungsted przypadła mi do gustu do tego stopnia, że jestem w stanie zacząć książkę w jeden dzień i skończyć na następny. Wciąga!

We własnym gronie to już trzeci tom serii, po Niewidzialnym i Niewypowiedzianym. Pochłonęła mnie ta historia bez reszty. Kolejny raz autorce udało się mnie zaskoczyć i zmylić tak, że nie wytypowałam prawidłowo sprawcy. Jungsted łączy klasyczny kryminał z elementami powieści obyczajowej, dzięki czemu mamy okazję lepiej poznać bohaterów. Osobiście bardzo lubię takie połączenie i z chęcią śledzę losy wszystkich postaci, nie tylko tych pierwszoplanowych.

Gdy na jednej z farm zostaje odnaleziony zabity koń z odrąbaną głową nic nie wskazuje na to, że inspektor Knutas będzie miał do czynienia z mordercą. Dopiero, gdy zamordowana zostaje młoda dziewczyna, która brała udział w kursie archeologicznym sprawy powoli zaczynają się ze sobą łączyć. Wszystko wskazuje na to, że doszło do rytualnego morderstwa, gdyż kobieta została utopiona, okaleczona nożem, a następnie powieszona. Atmosfera staje się coraz bardziej napięta a sytuacja groźna, gdyż pojawiają się kolejne ofiary. Kto za tym stoi? Czy morderca zawsze będzie o krok przed policją?

We własnym gronie to opowieść o fanatyzmie i okultyzmie i szkodach jakie mogą one przynieść. To historia, która mrozi krew w żyłach i szokuje. Autorka sprawnie myli tropy, łączy ze sobą wszystkie elementy, by na końcu wszystko się zgadzało. Teoretycznie można czytać ten tom bez znajomości poprzednich, jednak z uwagi na warstwę obyczajową warto sobie zacząć od samego początku. A dodatkowo to świetna rozrywka. Czekam już na kolejny tom, który mam nadzieję ukaże się niebawem!

Marta Mrowiec
Marta Mrowiec
Czyta, pisze, biega, chodzi po górach, ogląda mecze i słucha rapu. Nietypowo typowa kobieta.

Komentarze

Najczęściej czytane