Strona głównaKsiążkiPowieść obyczajowaKristin Hannah, Cudowna moc miłości (2022)

Ostatnio opublikowane

Kristin Hannah, Cudowna moc miłości (2022)

Od zeszłego roku, kiedy przeczytałam pierwszą książkę autorstwa Kristin Hannah, jestem wielką fanką jej twórczości. To jedna z nielicznych autorek, której powieści mocno chwytają mnie za serce, doprowadzają do łez i zmuszają do wielu refleksji.

Kolejny raz w ramach współpracy z Wydawnictwem Świat Książki mogę Wam opowiedzieć o kolejnej książce Kristin Hannah, którą miałam okazję przeczytać. Mowa tutaj o powieści Cudowna moc miłości. Wcześniej pisałam Wam o Firefly Lany i Pozwól odejść, Jedynej z archipelagu, czy Rzeczach, które czynimy z miłości. Każda z tych książek wywołała moje łzy. Myślałam, że w przypadku Cudownej mocy miłości autorce nie uda się mnie wzruszyć, a jednak muszę przyznać, że kilka scen sprawiło, że miałam mokre oczy. Bardzo lubię sposób w jaki Hannah pisze o emocjach, jak nie stara się na siłę kolorować rzeczywistości, a w przypadku tej książki podobało mi się, że do końca nie wiedziałam jakich wyborów dokona Mikaela, główna bohaterka powieści.

Cudowna moc miłości to historia miłości doktora Liama i jego pięknej żony Mikaeli. Pewnego dnia kobieta ulega wypadkowi podczas jazdy konnej w wyniku czego jest w śpiączce. I chociaż lekarze nie dają jej większych szans jej mąż nie traci nadziei i do końca czuwa przy łóżku żony opowiadając jej o ich wspólnym życiu. Bolesnym ciosem dla Liama jest fakt, że kobieta reaguje dopiero na wspomnienie imienia swojego pierwszego męża, znanego aktora. Liam będzie musiał podjąć trudną decyzję i zastanowić się, czy jest w stanie poświęcić swoje małżeństwo z Mikaelą i sprowadzić jej pierwszą miłość byleby jego żona odzyskała przytomność, czy jednak nadal próbować własnymi siłami i opowieściami.

Cudowna moc miłości to książka dokładnie o tym, o czym mówi tytuł. O miłości, która jest w stanie pokonać największe przeszkody. O tym, że czasami trzeba odejść, by narodzić się na nowo. O tęsknocie, życiu iluzją miłości, którą skrzętnie przechowujemy w pamięci i próbach uwolnienia się od niej. O niezałatwionych sprawach z przeszłości, które nie pozwalają nam w pełni żyć teraźniejszością i o tym, że każdy z nas może popełniać błędy, ale ważne jest co robimy z ich konsekwencjami. Piękna i poruszająca opowieść o tym, co w życiu ważne.

Marta Mrowiec
Marta Mrowiec
Czyta, pisze, biega, chodzi po górach, ogląda mecze i słucha rapu. Nietypowo typowa kobieta.

Komentarze

Najczęściej czytane