Dzisiaj 1 września także przyszedł czas na podsumowanie sierpnia. Udało mi się przeczytać 8 książek. Pojawił się jeden wywiad a także kilka innych wpisów. Zobaczcie co działo się u mnie w poprzednim miesiącu. A jak u Was? Co ciekawego czytaliście, oglądaliście czy słuchaliście?
Pojawiło się 6 recenzji książek. I z czystym sercem mogę Wam je polecić. Trudno wybrać tę, która najbardziej mi się podobała. Gdybym miała wybrać to postawiłabym na Ene, due, śmierć oraz Rosół z kury domowej. Jutro zapraszam Was na przedpremierową recenzję książki Między światami. Moje życie i niewola w Iranie autorstwa Roxany Sabari.
Aleksandra Tyl, Magiczne lato
Magiczne lato na początku zauroczyło mnie okładką. Subtelna a przy tym zmysłowa od razu przyciąga oko. I chociaż nie powinno się książki oceniać po okładce w tym przypadku również zawartość jest godna uwagi. Aleksandra Tyl napisała książkę o kobietach, pouczającą, życiową a przy tym lekką i zabawną.
M.J. Arlidge – Ene, due, śmierć
Ene, due, śmierć. Zagramy w grę? Chcesz przeżyć? Dawno żadna książka aż tak mnie nie wciągnęła. Czytałam nie mogąc się oderwać. Świetnie skonstruowany kryminał, który trzyma w napięciu do ostatniej strony.
Warren Ellis – Wzorzec zbrodni
Setki broni w jednym pokoju. Setki morderstw dokonane przez jednego zabójcę. Setki elementów, które układają się w jeden wzór. I on – John Tallow, który ma tę zagadkę rozwiązać. Człowiek, który kilka godzin wcześniej, przed znalezieniem mieszkania z ukrytą bronią, stracił swojego partnera. Jego mózg roztrzaskał się na ścianie obok Tallowa. Został wrzucony na głęboką wodę, dostając sprawę, z pozoru nie dającą się rozwiązać. Tym samym jego szefowie chcieli się go pozbyć.
Natasza Socha – Rosół z kury
To nie jest książka wyłącznie dla kobiet. To książka o kobietach, którą powinni przeczytać również mężczyźni. Wówczas być może bardziej doceniliby pracę w domu swoich żon. Natasza Socha napisała mądrą i życiową książkę, która porusza tematy istotne, jednak często uznawane za powszednie i niewarte uwagi.
Łukasz Wasilewski – Oddawaj różdżkę, Phong!
Oddawaj różdżkę, Phong!, czyli bezwstydny flirt romansu z komedią. Takie informacje czytamy na oficjalnej stronie autora. Faktycznie Łukasz Wasilewski sprawnie manewruje pomiędzy romansem a komedią dzięki czemu lektura nas wciąga od pierwszej strony.
Maria Krzak – Nie taki diabeł
Okazuje się, że faktycznie nie taki diabeł straszny, jak go malują. Na przesłanie debiutanckiej powieści Marii Krzak zgodziłam się dosyć niepewnie. Nie do końca byłam przekonana czy jej tematyka będzie mi odpowiadać, jednak postać diabła zerkającego z okładki i krótki opis ostatecznie mnie przekonał. Nie taki diabeł to niezwykle zabawna książka, którą Wam polecam.
Oprócz recenzji mogliście przeczytać jeden tekst z serii Nie chcę czytać!, dwa tagi, z których trochę się o mnie dowiedzieliście oraz wywiad z Alkiem Rogozińskim.
- Nie chcę czytać! #6
- Nie chcę czytać! #7
- #7DeadlySinsBookTAG
- Liebster Blog Award #1
- „Ukochany…” miał być w moim zamierzeniu idealnie wyważony między kryminałem a powieścią humorystyczną – wywiad z Alkiem Rogozińskim
A jak Wam upłynął sierpień? 😉